Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Turniej "Sołtysie Prowadź" 2018


Już po raz 12 w gminie Sorkwity w pięknym, malowniczym i niezwykle gościnnym Choszczewie zmagały się sołectwa w Turnieju „SOŁTYSIE PROWADZ”

Do rywalizacji zgłosiło się 15 sołectw z liczną grupą kibiców. Ta piękna, pełna integracji impreza o charakterze rekreacyjnym co roku mobilizuje do walki często bardzo zaciekłej. Tak było i tym razem.

Pierwsza konkurencja była wprowadzeniem do zapowiadanej walki. „Powożenie Sołtysa”- tu decydowała nie siła a odwaga powożonych. Ich oczy pełne strachu, wyraz twarzy gdzieś z odległej galaktyki… Tak można opisać te zmagania. Zwycięzcą tej konkurencji okazało się Choszczewo.

Kolejna walka była „Po zakupy”. 3 gramy makaronu najtaniej zakupiło Rybno - 0,31g

Rzut lotką to duże emocje i niezwykle widowiskowa konkurencja, z której zwycięsko wyszło Szymanowo.

„Sołtysowa kasa”, czyli szukanie w ryżu bilonu o wartości 10 zł wymagało wiele czasu, od 3 do1 minuty. Surmówka potrzebowała tylko 49 sekund.

„Strzelanie z wiatrówki” to ambicjonalna od wielu lat dyscyplina. Ci panowie i jedna pani od lat toczą z sobą niezwykłe pojedynki. W 2018 roku z głową podniesioną do góry chodzić będzie Surmówka.

„Piramidę szczęścia” najszybciej ułożyły Sorkwity (szczęśliwi mieszkańcy).

Ostatnią konkurencją były „Kręgle”. Po bardzo wyrównanej walce zwycięstwo odniosły Warpuny z wynikiem 8 strąconych kręgli.

Podliczono punkty wszystkich konkurencji. Pierwsze miejsce i puchar wójta gminy Sorkwity wzniosła reprezentacja Jełmunia. To najmniejsze sołectwo okazało się najbardziej waleczne… Brawo! Dyplom oraz nagroda pieniężna 1500 zł.

Drugie miejsce - puchar i nagroda 1200 zł zajęły Rozogi (głośny doping przyniósł efekty…)

Trzecie miejsce - puchar i 900 zł otrzymała waleczna Surmówka.

Brawo dla zwycięzców.

Kolejne miejsca i 500 zł nagrody otrzymały: Rybno, Kozłowo, Zyndaki, Warpuny, Stary Gieląd, Szymanowo, Pustniki, Maradki, Choszczewo, Szymanowo, Sorkwity, Stama, Nibork.

W przerwach tej rywalizacji gospodarze zadbali o napoje, niezwykłe zakąski, owoce, gorące posiłki z fasolką, bigosem i niezwykłymi pierogami. Gospodarze częstowali dopingiem (był wyborny) a na końcu serwowano kiełbaski z grilla.

Choszczewo słynie z gościnności a wspólny stół to dzieło wszystkich sołectw biorących udział w tej pięknej imprezie. Biesiada, muzyka, tańce to kolejne niespodzianki dla uczestników.

Dziękujemy dla Choszczewa, pani sołtys, pana radnego za wzorową organizację, serce i gościnność.

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity