Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Wieczór Adwentowo-Wigilijny w Gminie Sorkwity


Spotkanie Wigilijne dla  samotnych i starszych mieszkańców gminy Sorkwity corocznie jest organizowane wspólnie z parafią ewangelicko-augsburską oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Miejscem spotkania jest Szkoła Podstawowa w Sorkwitach. Tak było i w tym roku.

Pięknie przygotowana sala, pełna świątecznych dekoracji, pachnących choinek, stoły okryte białym obrusem, biała zastawa, kolorowe świąteczne stroiki, srebrne, gustowne dodatki. Wszystko robiło wrażenie.

Program artystyczny to niezawodne przedszkolaki ,,Słoneczka’’, które z ogromną gracją zaprezentowały taniec z lampionami. Stroje aniołków, anielskie buzie i ta szczerość w interpelacji była wzruszająca. Kolejnym punktem był chór dziewczęcy prowadzony przez przewodniczącą rady gminy Mariolę Plichta, który zaśpiewał dla obecnych polskie kolędy. To było wprowadzenie w świąteczny nastrój.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sorkwitach jak zawsze przygotowali spektakl jasełek niezwykle profesjonalny ze scenografią i podkładem muzycznym. Stroje, teksty i cały temat to piękne, estetyczne przeżycie, które zawsze coś w człowieku budzi. ,,Mały Pastuszek i Wielki Rozbójnik’’. Wszystkim, którzy pracowali nad tym spektaklem wielkie słowa uznania.

Kolędy chóru z parafii ewangelicko-augsburskiej to uwieńczenie tego niezwykłego wieczoru.

Wójt gminy Sorkwity Józef Maciejewski, pastor parafii ewangelicko-augsburskiej w Sorkwitach ks. Krzysztof Mutschmann złożyli wszystkim obecnym świąteczne życzenia łamiąc się wzajemnie białym opłatkiem.

Na stole czekały wigilijne potrawy z czerwonym barszczem, pierogami, świąteczną kapustką, oraz pachnącym smażonym karpiem.

Wspólna kolacja, wspólne śpiewanie kolęd, wspomnienia. Każdy uczestnik otrzymał od wójta gminy Sorkwity Józefa Maciejewskiego świąteczny upominek.

Organizatorzy zadbali o bezpieczny transport.

Jak zawsze dopisali sponsorzy, którym składamy duże podziękowania: Zakłady Mięsne ,,Warmia” w Biskupcu, Bank Spółdzielczy w Mikołajkach, Nadleśnictwo Strzałowo, Piekarnia Sorkwity, Zakład Rybacki w Mrągowie, Nadleśnictwo Mrągowo.

Wszystkim życzymy dużo zdrowia i obyśmy  w przyszłym roku spotkali się przy wigilijnym stole w tym samym gronie.

 

Do zobaczenia za rok.

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity