Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Tłusty Czwartek w Klubie Seniora


W Tłusty Czwartek, w kuchni naszego klubu, od samego rana krzątały się Beatka, Basia, Genia, Czesia, Sabinka i Janeczka. Nikomu nie wolno było hałasować, tupać i wpuszczać zimnego powietrza do kuchni… Co tam się działo! To nasze Senioriny postanowiły usmażyć tradycyjne pączki i obdarować swoimi wypiekami osoby samotne i chore z sołectwa Sorkwity. Janeczka zdradziła nam najtajniejszy przepis ze swojego przepiśnika… Po kilku godzinach z gorącego smalcu wyskakiwały rumiane, puchate kule… A jakie zapachy unosiły się wokół. Wszystkim zebranym ciekła ślinka na widok tac założonych pączkami w białej pierzynce z cukru pudru. Jak słodko, to na całego! Teraz do pomocy wkroczyła reszta naszych pań i dzielnicowy, Piotr Obiedziński, dzięki którego pomocy tradycyjne wypieki wyruszyły w drogę, by wywołać uśmiech na twarzach naszych znajomych, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą uczestniczyć w spotkaniach naszego klubu. „Pączek od Seniora” dotarł do samotnych seniorów w sołectwie, oraz do naszych przyjaciół i osób wspomagających naszą działalność. Tak więc odwiedziliśmy 32 osoby w wieku senioralnym, pastora parafii ewangelicko-augsburskiej, pracowników Urzędu Gminy Sorkwity i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Nasze zaproszenie na kawę i słodki poczęstunek przyjął proboszcz tutejszej parafii.

Dzielnicowy, który wraz z nami odwiedzał starszych mieszkańców sołectwa, przeprowadził akcję profilaktyczną dotyczącą bezpieczeństwa seniorów w ich domach. Główne przesłanie działań edukacyjnych dotyczyło zachowania ostrożności w stosunku do nieznajomych osób.

Bądźmy ostrożni i nie wpuszczajmy do mieszkań osób, których nie znamy.

Słodki poczęstunek wywołał wiele pozytywnych emocji, uśmiechów i sprawił radość obdarowanym jak i obdarowującym. W akcji Seniorów wsparła również Pani Kierownik GOPS Dorota Długozima-Cyba, która również odwiedzała z nimi osoby starsze w ich miejscach zamieszkania.

Kolejny „Pączek od Seniora” za rok.

Dziękujemy naszym Seniorinom, które włożyły wiele pracy i usmażyły 192 pyszne pączki.

 

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity