Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Inauguracja sezonu motorowego na Mazurach.


Tradycyjnie po raz ósmy motocykliści z Burszewa byli autorami pięknej motorowej imprezy, która rozpoczyna sezon na Mazurach. W tym roku impreza ta odbyła się w dniach 27 i 28 kwietnia.

W sobotę 27 kwietnia odbyło się integracyjne spotkanie w miasteczku Mrongowille w Mrągowie, w malowniczej scenerii, której dopełnieniem były te piękne, niezwykłe motocykle. Z oświetlonej sceny plenerowej sprawca tego spotkania Dariusz Wyrostek witał przybyłych gości, m.in. wójta gminy Sorkwity Józefa Maciejewskiego, burmistrza miasta Mrągowo Stanisława Bułajewskiego, oraz wszystkich przybyłych. Były podziękowania, wymiana upominków i koncert Cezarego Makiewicza z repertuarem tak bliskim dla sympatyków motocykli. Nie zabrakło poczęstunku i długich międzynarodowych rozmów, wspomnień i planów na przyszłość. Obecność na tej imprezie zaznaczyła dość liczna delegacja z obwodu Kaliningradzkiego i Litwy.

W niedzielę tradycyjnie poświęcenie pojazdów w Kościele p.w. św. Antoniego w Warpunach. Już od rana zjeżdżali się pierwsi uczestnicy. O godz. 11.00 ks. dr Rajmund Jodka odprawił mszę św.  w intencji wszystkich motocyklistów i ich rodzin. Po mszy św. głos zabrał wójt gminy Sorkwity Józef Maciejewski, który w ciepłych słowach powitał wszystkich uczestników, życząc im bezpiecznego sezonu. Dariusz Wyrostek w swoim przemówieniu życzył wszystkim motocyklistom ,,Tyle powrotów, ile wyjazdów’’. Ks. dr Rajmund Jodko, który sam jest corocznie uczestnikiem poświęcił motocykle oraz ich właścicieli.  Jak zawsze uformowała się długa, barwna głośna rykiem silników kolumna, która triumfalnie przejechała z Warpun do Mrągowa.

Do zobaczenia za rok.

 

 

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity