Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


XIII Turniej Sołectw Gminy Sorkwity ,,Sołtysie Prowadź''


W sobotę 6 lipca tradycyjnie już po raz 13-sty rywalizowały sołectwa gminy Sorkwity w turnieju ,,Sołtysie Prowadź’’.

Gospodarzem tego wydarzenia było małe, z niezwykle dużym, serdecznym sercem sołectwo Jełmuń.

Do rywalizacji zgłosiło się 15 drużyn. Regulamin przewidywał osiem konkurencji sportowych.

Początek tego niezwykłego wydarzenia to oficjalna zbiórka i otwarcie zmagań, którego dokonał wójt gminy Sorkwity Józef  Maciejewski.

Od początku trwała walka i liczenie punktów, tak było do ostatniej konkurencji. Dużo dobrej zabawy, a rywalizacja to radość dla licznie przybyłych kibiców. W przerwach gospodarze serwowali różnorodne dania od tradycyjnych bigosów, fasolek, cudowny żurek, żeberka w kapuście, gołąbki, schabowe, półmiski wędlin, sałatki, domowy smalec, wspaniałe wypieki i oczywiście napoje zimne i gorące, nie zabrakło niezapomnianych własnej produkcji środków dopingujących. Jednym słowem … było wszystko. Warto się zastanowić nad faktem, że tak małe sołectwo potrafiło to wszystko przygotować.

Atmosfera zespołów była pełna serdeczności, z nastawieniem na dobrą zabawę, której na pewno nie zabrakło.

Zwycięzcą tego niezwykłego turnieju zostało sołectwo Szymanowo, które będzie organizatorem 14-stego turnieju w 2020 roku. Drugie miejsce zdobyły ex aequo Kozłowo i Maradki, trzecie – Burszewo, czwarte- ex aequo Rozogi i Sorkwity, piąte – Zyndaki, szóste – Stary Gieląd, siódme - ex aequo Jełmuń i Choszczewo, ósme – Gizewo, dziewiąte - ex aequo Rybno i Pustniki, dziesiąte – Surmówka, jedenaste – Warpuny.

Puchary i dyplomy wręczył Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski wraz z sołtysem Jełmunia Teodorem Kretschmanem.

Ogromne brawa zebrali organizatorzy – mieszkańcy Jełmunia za wielkie serce. My dziękujemy im za to wszystko, co można było skosztować, i czego zapomnieć się nie da.

Dziękujemy wszystkim biorącym udział sołectwom, za obecność i dobrą zabawę. To dzięki Wam turniej toczył się w miłej, sympatycznej i wesołej atmosferze.

 

Do zobaczenia za rok w Szymanowie.

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity