Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Pasowania 2014


 

29 październik to wyjątkowy dzień w oświacie w Gminie Sorkwity.


Już o 9.00 do pasowania stali dumni pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej w Sorkwitach. W obecności Wójta Gminy Sorkwity, Dyrektora Zespołu Szkół, nauczycieli i szczęśliwych rodziców dokonano aktu pasowania, tak samo pasowano niegdyś rycerzy. Mam nadzieję, że ten dzień będzie obecny w chwilach wyboru, w chwilach trudnych, a dzisiejsi pierwszoklasiści urosną na wartościowych rodaków.


Godzina 15.00 Przedszkole „Krasnale” w Zyndakach pozostanie na długo w pamięci najmłodszych przedszkolaków, których pasowali Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski, oraz ksiądz proboszcz dr Rajmund Jodko, było bardzo bajkowo i uroczyście. Występ i sceneria smerfowej wioski był niezwykle udany i dostarczył wiele radości dla zaproszonych gości oraz dumnych w tym dniu rodziców.


Godzina 16.30 Gimnazjum w Sorkwitach, to kolejne pasowanie, tym razem gimnazjalistów i tak samo jak wcześniej było niezwykle uroczyście. Pasowania dokonał Dyrektor Zespołu Szkół Waldemar Szklanko w obecności zaproszonych gości, oraz rodziców.


Dla wszystkich nagrody ufundował Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski.


Wszystkim życzymy, by słowa przysięgi były zawsze kierunkowskazem i zobowiązaniem w Waszym postępowaniu.

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity