Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Wigilia


 

 

19 grudnia 2014r.
Tradycją Gminy Sorkwity jest organizowanie kolacji wigilijnej dla osób starszych i samotnych. Tak było i tym razem, pięknie przyozdobiona sala gimnastyczna, gimnazjum, uroczysty nastrój, białe obrusy z jeszcze bielszym tradycyjnym opłatkiem. Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski serdecznie przywitał licznie przybyłych gości, składając im życzenia świąteczne.


Do wspólnego świętowania zaprosili również ksiądz Andrzej Świech Proboszcz Parafii Świętego Brata Alberta. Przeczytał jeden ze swych pięknych wierszy, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.


Słowa błogosławieństwa przekazali również ksiądz Adam Stefanowicz oraz współorganizator tego spotkania Proboszcz ksiądz Krzysztof Mutschmann.


Spotkanie na początku przejęły dzieci z Przedszkola w Rozogach przedstawiając pastorałkę oraz młodzież Szkoły Podstawowej w Sorkwitach, która przedstawiła w sposób profesjonalny i niezwykle piękny, jasełka pt. Bóg się Rodzi.


Brawo dla Pani Bożeny Szulc, która już po raz kolejny udowodniła swoje ogromne zaangażowanie tworząc niezapomniane widowisko dla gości.


Słowa uznania dla Pani Dyrektor Przedszkola w Rozogach Moniki Jaworskiej.
Ostatnim punktem programu artystycznego były kolędy odśpiewane przez chór stacji diakonijnej w skład którego wchodzi obecny starosta Powiatu Mrągowskiego Antoni Karaś, który również serdecznie pozdrowił mieszkańców Gminy potwierdzając, że jego wybór jest z pełną korzyścią dla Gminy Sorkwity, której jest mieszkańcem.


Dzielenie się opłatkiem to najbardziej wzruszająca chwila zwłaszcza dla samotnych, którzy dzięki temu spotkaniu mogli się poczuć jak w rodzinie.


Tradycyjne potrawy wigilijne to dzieło kucharek stołówki szkolnej. Serdecznie dziękujemy za przepyszne dania z niesamowitym czerwonym barszczem czerwonym (brawo).
W tak miłej atmosferze biesiadowano i kolędowano, wspominając obyczaje swojego dzieciństwa. Było świątecznie i rodzinnie, każdy uczestnik otrzymał drobny upominek prezent przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Sorkwitach.


Wszystkim organizatorom, sponsorom składamy serdeczne podziękowania.

 

Do zobaczenia za rok.

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity