Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


IV Zjazd miłośników motoryzacji


 

Warpuny 26 kwiecień gościły po raz IV Miłośników Motoryzacji. Uroczystą Mszę Świętą za Motocyklistów i ich Rodziny celebrował ks. dr. Rajmund Jodko, który również poświęcił motory  licznie przybyłym  miłośnikom  jednośladów.

Przejazd paradny w asyście Policji był naprawdę imponujący. Ryk silników, klaksonów, charakterystyczny zapach spalin i Ci wspaniali mężczyźni i kobiety na swych wspaniałych maszynach. Kolumna ponad 300 pojazdów była w Zyndakach, gdy w Warpunach opuszczały parking ostatnie motory. Byłem, widziałem i pozostaję pod wielkim wrażeniem. Po powrocie na parking przy kościele czekały na uczestników gościnne Panie z pysznym bigosem, swojską kiełbasą i grochówką . Było gwarnie i sympatycznie.

Wyłoniono najstarsze motory spotkania:
I miejsce  Junak z 1964 r.
II miejsce Mzotka z 1965r.

Właścicielom ks. dr. Rajmund Jodko wręczył nagrody ufundowane przez siebie oraz Wójt Gminy Sorkwity Józefa Maciejewskiego. Piknikowa atmosfera trwała długo. Podziwiano sprzęt wymieniono doświadczenia, zacieśniono przyjaźnie. Sezon motorowy rozpoczęty. Brawo dla organizatorów, motocyklistów z Burszewa. Brawo dla sponsora Darka Wyrostka jego żony, która razem z córką, synową i koleżanką dbały o gości. Dziękujemy dla ks. dr. Rajmunda Jodko za wkład dziczyzny  do bigosu.

Szerokości wszystkim kierowcom!

Do zobaczenia za rok.

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity