Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Spacer po wodzieSpacerkiem po wodzie

W Sorkwitach, obok plaży gminnej rozpoczyna działalność wypożyczalnia sprzętu wodnego, która stanowić będzie ciekawe uzupełnienie oferty rekreacyjno-turystycznej naszej gminy. Jej podstawowym wyposażeniem są deski do wiosłowania na stojąco (stand up paddle) czyli tzw. paddle boardy lub po prostu supy. SUP jest obecnie najszybciej rozwijającym się sportem wodnym. Wiosłując na stojąco dosłownie każdy może poczuć podstawy surfingu. Ćwiczy się równowagę, pracują wszystkie mięśnie naszego ciała. SUPer zabawa i bardzo dobry trening cardio – zdecydowanie mniej monotonny niż na siłowni. SUP jest łatwy i opanowanie podstaw zajmuje zaledwie parę minut. Ani wcześniejsze doświadczenie w uprawianiu sportów wodnych ani wiek czy płeć nie mają znaczenia. Każdy może i powinien spróbować.

To jednak nie wszystko. W wypożyczalni będzie można również wypożyczyć żaglówkę AVA, katamaran MINICAT oraz Solemarana, czyli tzw. katamaran plażowy napędzany silnikiem elektrycznym.

AVA to nowa polska konstrukcja, którą można ożaglować jako ket (tylko grot) lub jako slup (grot i fok).  Zwinna, ostro na wiatr pływająca łódka, która dzięki wysokiej burcie oferuje w miarę suche żeglowanie nawet przy większej fali. MINICAT – wręcz odwrotnie. Jest to sprzęt dla poszukujących silniejszych wrażeń, chociaż w tym wypadku wymagane są już pewne umiejętności żeglarskie. Natomiast żadnych umiejętności, poza rozsądkiem nie wymaga SOLEMARAN, który tak naprawdę jest stabilną, pływającą kanapą, na której można opalać się, czytać a po rzuceniu kotwicy, kąpać się na środku jeziora.

Dla potrzeb wypożyczalni powstał nowy pomost, który prawdopodobnie w najbliższej przyszłości powiększy się o dodatkowe 60 m. kw. tworząc pełną uroku „scenę na wodzie”, która będzie miejscem prezentacji młodych (i nie tylko) talentów.

Wypożyczalnia jest przedsięwzięciem prywatnym, które powstaje dzięki współpracy z Parafią Ewangelicką w Sorkwitach oraz dzięki życzliwości Urzędu Gminy.

Zapraszamy.

Wypożyczalnia nawiąże współpracę z instruktorką yogi/fitness. Tel. 733 822 881.


Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity