Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


IX Turniej Sołectw Gminy Sorkwity


 

 

27 czerwiec piękna słoneczna pogoda, urocze sołectwo Zyndaki. IX Turniej Sołectw „SOŁTYSIE PROWADŹ” dopisała frekwencja 18 sołectw. Przywitania drużyn dokonał Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski życząc dobrej zabawy oraz zwycięstwa (sam reprezentował Stary Gieląd). Pomimo pięknej pogody, cudownych zapachów z żółtego namiotu, gdzie na uczestników czekał wspólny stół z przysmakami (bigos żony sołtysa, zupa gulaszowa, grochówka, chłodnik z Burszewa, swojskie wędliny, sałatki, surówki, pierogi i pyszne pyzy). O napojach różnych nie wspomnę,, ale efekty czuję do dzisiaj.

Zawodnicy jednak byli skupieni na rywalizacji w kolejnych konkurencjach:

1. Powożenie sołtysa, to bardzo zacięta gonitwa, sołtyski zachęcały powożących różnymi pozycjami, mężczyźni robili co mogli. Wójt wioząc sołtysa Zdzisława Wojnarowskiego balansował na granicy życia i śmierci (podobno Pan Zdzisław do dziś nie może się otrząsnąć). Zwyciężyła jednak ekipa z Rozóg z lekką Pani sołtys obejmując prowadzenie.

2. Konkurencja wbijanie gwoździa przez Panie, to istnie podniecający spektakl. Układanie, szukanie dogodnych miejsc i te uderzenia młotkiem. Pani Marianna Kordal odnalazła takie miejsce że gwóźdź sam wpadł do środka ,tym samym była bezkonkurencyjna Brawo.

3. Konkurencja bieg z przeszkodami zdjęcia mówią same za siebie był ubaw, były emocje, był doping, który po każdej przerwie stawał się coraz głośniejszy. Zwyciężyło waleczne Choszczewo, które po każdym upadku podnosiło się, poprawiało koronę i walczyło dalej.

Po zakupy to 4 konkurencja. Tu doping przekroczył wszelkie dopuszczalne normy, najszybciej dokonało zakupów Szymanowo (gdzie skarbnik, to i zakupy szybsze)

Tradycyjny rzut lotką to piąta konkurencja. Zawiedli znani myśliwi, zwyciężyła drużyna z Borowa o jeden punk przed Stamą, a dwa przed Starym Gielądem.

6 i 7 konkurencja to rzut gumofilcem Pań i Panów (było bardzo niebezpiecznie) Choć niektórzy pomylili konkurencje rzucając wzwyż zamiast w dal, ale to było już po 5 przerwie. Wśród Pań najlepsza była zawodniczka z Surmówki, z Panów najdalej rzuciło Choszczewo.

Kolejna pełna integracji przerwa i emocje w oczekiwaniu na wyniki. Stało się: I miejsce i puchar Wójta Gminy Sorkwity zdobyło najgłośniejsze sołectwo Rozogi, nagroda 1300zł i zaszczyt organizacji X jubileuszowego Turnieju Sołectw „SOŁTYSIE PROWADŹ”

 

II miejsce: Szymanowo - 900zł

III miejsce: Choszczewo -700 zł

IV miejsce: Warpuny - 500 zł

V miejsce: Nibork - 300zł

V miejsce: Kozłowo - 300zł

VI miejsce :Borowski Las - 300zł

VII miejsce: Surmówka - 300zł

VIII miejsce: Jełmuń - 300zł

IX miejsce: Stama - 300zł

X miejsce: Maradki - 300zł

X miejsce:Burszewo - 300zł

XI miejsce: Borowe - 300zł

XII miejsce: Stary Gieląd - 300zł

XIII miejsce: Jędrychowo - 300zł

XIII miejsce: Zyndaki - 300zł

XIV miejsce: Gizewo - 300zł

XV miejsce: Sorkwity - 300zł.Puchar wręczył Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski zamykając niezwykle udaną integracyjną imprezę i dziękując wszystkim za udział w rywalizacji. IX Turnieju Sołectw w Zyndakach, przeszedł do historii jako pogodny oraz z rekordową liczbą Sołectw. Każde takie spotkanie to integracja, wspólne biesiadowanie, rywalizacja. Zapraszamy na kolejne imprezy. Dziękujemy Radzie Sołeckiej na czele z Sołtysem Czesławem Chotkiewiczem za przygotowanie, Pani dyrektor szkoły Beacie Gołębickiej za udostępnienie terenu szkolnego.

Dziękujemy sponsorom: Firmie Remondis, Bank Spółdzielczy w Mikołajkach, Kancelaria Prawno Finansowa Lider Odszkodowania, Dariusz Lentas, Zakłady Mięsne „WARMIA” w Biskupcu, Spółdzielnia Mleczarska „MLEKPOL” w Mrągowie.

Osobiście Dziękuję wszystkim sołtysom za piękny wzruszający gest. To najpiękniejsza nagroda jaką w życiu dostałem.

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity