Kontrast: Czcionka:A A A




Aktualności


Wyścig kolarski w Gizewie


 

 


Niedziela 20 września  Gizewo


Już po raz trzeci gmina Sorkwity przy współpracy z Wielkopolskim Związkiem Kolarskim, Związkiem Gmin Warmińsko – Mazurskim, Warmińsko – Mazurskim Klubem Sportowym w Olsztynie, Mrągowskim Stowarzyszeniem Rowerowym, zorganizowała wyścig kolarski dla najmłodszych adeptów tej dyscypliny pod pięknym hasłem „Nadzieje Olimpijskie”. To prawda, że właśnie z takich imprez wyrastają przyszli olimpijczycy.

Od początku po malowniczej trasie Gizewo, Zyndaki, Warpuny, Gizewo ścigali się kolarze w kategoriach: Żaczka, Młodziczka, Żak, Młodzik, Juniorka Młodsza, Junior Młodszy, Szkółki MTB, Szkółki Szosa Młodzik, Szkółki Szosa Żak, OPEN.

Wyścigi przebiegały dobrze zabezpieczoną trasą (to zasługa OSP z Gizewa i Warpun oraz MDP z Gizewa). Były ucieczki, jedne kończyły się powodzeniem inne kasował nieubłagany peleton. Dużo emocji, dużo walki, to zawsze podoba się licznym kibicom.

Na najlepszych czekały puchary, medale, dyplomy i atrakcyjne nagrody. Gospodarze zadbali o gorące napoje, dużo słodkości oraz poczęstunek z grilla dla wszystkich uczestników.

Puchary i nagrody wręczył Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski. Organizatorzy dziękują Wielkopolskiemu Związkowi Kolarskiemu, Związkowi Gmin Warmińsko-Mazurskiemu,  Warmińsko–Mazurskiemu Klubowi Sportowemu w Olsztynie, Mrągowskiemu Stowarzyszeniu Rowerowym za pomoc w organizacji wyścigu, Komendzie Powiatowej Policji w Mrągowie, Jednostkom OSP w Gizewie, Warpunach oraz MDP w Gizewie za zabezpieczenie trasy wyścigu, Firmie Remondis w Mrągowie, Bankowi Spółdzielczemu w Mikołajkach, sklepowi muzycznemu „Muzik Box” w Mrągowie Januszowi Głowala oraz osobom, którzy ufundowali nagrody: Stanisław Bułajewski, Tomasz Majak, Dariusz Lentas (zawsze możemy na nich liczyć).

 

Podajemy wyniki w poszczególnych kategoriach:


kat: Żaczka (2003-2004)

Msc.

Nr

Nazwisko i imię

Klub


1

201

Szczepańska Wiktoria

LKK WARMIA Biskupiec


2

246

Szczepańska Nikola

LKK WARMIA Biskupiec












kat: Młodziczka (2001-02)

Msc.

Nr

Nazwisko i imię

Klub


1

255

Niedźwiedzka Kamila

WMKS Olsztyn


2

254

Wieremiejczyk Kamila

WMKS Olsztyn


3

293

Kaczmarczyk Natalia

WMKS Olsztyn


4

210

Ruszczyk Klaudia

WMKS Olsztyn


5

207

Zduńczyk Agata

OKK Olsztyn


6

275

Kodż Kornelia

MSR Mrągowo


DNS

356

Czamlet Sandra

LKK WARMIA Biskupiec


DNS

330

Bladosz Magdalena

MSR Mrągowo







kat: Żak (2004-2003)

Msc.

Nr

Nazwisko i imię

Klub


1

276

Samul Bartosz

MSR Mrągowo


2

213

Grotkowski Michał

LKK WARMIA Biskupiec


3

253

Pichler Dominik

GLOB-METAL SK Mrągowo


4

270

Kodż Kacper

MSR Mrągowo


5

249

Sikora Marek

LKK WARMIA Biskupiec


6

211

Kodż Jakub

MSR Mrągowo


7

260

Borkowski Bartosz

WMKS Olsztyn


8

246

Chodań Piotr

LKK WARMIA Biskupiec


9

224

Borkowski Wojciech

WMKS Olsztyn


DNS

372

Wójcicki Wiktor

LKK WARMIA Biskupiec


DNS

373

Bałdyga Dawid

LKK WARMIA Biskupiec


DNS

340

Olender Kacper

MSR Mrągowo












kat: Młodzik (2001-02)

Msc.

Nr

Nazwisko i imię

Klub


1

247

Fiedorowicz Sebastian

WMKS Olsztyn


2

292

Chodań Wiktor

LKK WARMIA Biskupiec


3

209

Belniak Maciej

OKK Olsztyn


4

271

Kmiołek Krystian

LKK WARMIA Biskupiec


5

202

Głodkowski Jakub

WMKS Olsztyn


6

208

Kalinowski Szymon

OKK Olsztyn


7

248

Budziszewski Krzysztof

LKK WARMIA Biskupiec


8

212

Bełdowski Łukasz

LKK WARMIA Biskupiec


9

206

Wójcicki Dominik

LKK WARMIA Biskupiec


DNF

204

Ruszczyk Rafał

WMKS Olsztyn


DNS

396

Ślęzak Krystian

LKK WARMIA Biskupiec


DNS

398

Rożnowski Jakub

LKK WARMIA Biskupiec


DNS

399

Dawidczyk Patryk

LKK WARMIA Biskupiec


DNS

397

Nowotka łukasz

LKK WARMIA Biskupiec







kat: Juniorka młodsza (2000-1999)

Msc.

Nr

Nazwisko i imię

Klub


1

221

Kamieniecka Maria

MSR Mrągowo







kat: Junior młodszy (2000-1999)

Msc.

Nr

Nazwisko i imię

Klub


1

256

Burczak Dawid

LKK Warmia Biskupiec


2

250

Smoliński Filip

OKK Olsztyn


DNS

220

Nalepa Michał

MSR Mrągowo


DNS

219

Szałachowski Wojciech

MSR Mrągowo












kat: Szkółki MTB

Msc.

Nr

Nazwisko i imię

Klub


1

294

Polewaczyk Karol

GLOB-METAL SK Mrągowo


1

295

Szałachowska Hania

GLOB-METAL SK Mrągowo


2

217

Daszkiewicz Oliwier

GLOB-METAL SK Mrągowo


2

205

Kretowicz Maja

GLOB-METAL SK Mrągowo


3

252

Stachelek Jakub

GLOB-METAL SK Mrągowo


4

251

Parzych Maciej

GLOB-METAL SK Mrągowo


5

218

Pokut Erik

GLOB-METAL SK Mrągowo


6

250

Choromański Hubert

GLOB-METAL SK Mrągowo


7

216

Adamczewski Oliwier

GLOB-METAL SK Mrągowo


8

203

Oborski Mateusz

GLOB-METAL SK Mrągowo


9

296

Dobrosielski Szymon

GLOB-METAL SK Mrągowo


10

208

Cała Jakub

GLOB-METAL SK Mrągowo


DNS

323

Tarasewski Kacper

GLOB-METAL SK Mrągowo


DNS

322

Rogińska Olga

GLOB-METAL SK Mrągowo


DNS

321

Szuliński Jakub

GLOB-METAL SK Mrągowo







kat: Szkółki SZOSA Młodzik

Msc.

Nr

Nazwisko i imię

Klub


1

292

Chodań Wiktor

LKK WARMIA Biskupiec


1*

207

Zduńczyk Agata

OKK Olsztyn


2

209

Belniak Maciej

OKK Olsztyn


3

271

Kmiołek Krystian

LKK WARMIA Biskupiec


4

202

Głodkowski Jakub

WMKS Olsztyn


5

208

Kalinowski Szymon

OKK Olsztyn


6

248

Budziszewski Krzysztof

LKK WARMIA Biskupiec


7

212

Bełdowski Łukasz

LKK WARMIA Biskupiec


8

206

Wójcicki Dominik

LKK WARMIA Biskupiec







kat: Szkółki SZOSA Żak

Msc.

Nr

Nazwisko i imię

Klub


1

213

Grotkowski Michał

LKK WARMIA Biskupiec


2

253

Pichler Dominik

GLOB-METAL SK Mrągowo


3

259

Bronakowski Adam

WMKS Olsztyn


4

249

Sikora Marek

LKK WARMIA Biskupiec


5

260

Borkowski Bartosz

WMKS Olsztyn


6

224

Borkowski Wojciech

WMKS Olsztyn







kat: OPEN

Msc.

Nr

Nazwisko i imię

Klub


1

257

Zysk Natalia

MSR Mrągowo


1

261

Fiedorowicz Piotr

TK MASTERS Giżycko


2

284

Suchocki Wojciech

LKK WARMIA Biskupiec







 

 

Sędzia główny:

Gniady Piotr

 






 

Szczególne podziękowania kierujemy do mieszkańców Gizewa jak zwykle gościnnych i dobrze zorganizowanych, Paniom za pyszny bigos oraz wiele, wiele słodyczy, Panu Radnemu Sylwestrowi Książkiewiczowi za całość imprezy.











Dziś
20°C
burza z deszczem
1016 hPa
Noc
temp. 9°C
burza z deszczem
1015 hPa
Jutro
temp. 19°C
burza z deszczem
1015 hPa

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity