Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Pomoc bezdomnym zwierzętom
W dniu 21 listopada 2015 r. uczestnicy programu Youngster mieli okazję wziąć udział w akcji charytatywnej, której celem była pomoc bezdomnym zwierzętom. Schronisko, do którego udała się grupa, znajduje się w Bagienicach Małych oraz nosi nazwę „Mój dom”.

Przygotowania do akcji rozpoczęły się 16 listopada kiedy uczestnicy programu Youngster ogłosili w szkole zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt. Uczniowie z poszczególnych klas przynieśli wiele produktów spożywczych oraz innych rzeczy potrzebnych w schronisku. Ogłoszenia dotyczące zbiórki rozwieszono w miejscowych sklepach oraz na tablicach ogłoszeń.

Grupa udała się do Bagienic Małych aby przekazać zgromadzone zasoby i pomóc w sprzątaniu schroniska.  Na miejscu uczestnicy akcji dowiedzieli się, że w schronisku przebywa obecnie 170 psów i 12 kotów.

Szczególne słowa podziękowania należą się wszystkim tym, którzy zaangażowali się w akcję, zarówno przy zbiórce produktów jak pomocy w transporcie. Dzięki ich wsparciu i pomocy udało się przeprowadzić tę akcję.

 

Wojtek Samborski

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity