Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzieży Szkolnej o Puchar Świętego Mikołaja
 

Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzieży Szkolnej o Puchar Świętego Mikołaja zaskoczył organizatorów frekwencją, zgłosiło się 10 zespołów. To miłe, że z roku na rok ten Turniej przyciąga coraz więcej młodzieży.

Całość Turnieju była podzielona na II kategorie: Szkoły Podstawowe reprezentowane przez uczniów z Sorkwit oraz Rybna. Druga, to Szkoły gimnazjalne - 8 zespołów wystawionych przez: Gizewo, Burszewo, Warpuny, Widryny (Gmina Reszel), Janiszewo, Rozogi, Szymanowo, Mrągowo.

Poziom turnieju był imponujący, indywidualne popisy wielu zawodników były pełne podziwu. Taktyka prosta, ale skuteczna, wygrać mecz i przejść do finału.

W pierwszej grupie o zwycięstwie decydowały 2 mecze, gdzie dwukrotnie zwyciężył zespół z Sorkwit, drugie miejsce przypadło młodzieży z Rybna.

W kategorii Szkół gimnazjalnych ze względu na dużą ilość zespołów turniej toczył się systemem pucharowym.

I Grupa: Szymanowo, Gizewo, Burszewo, Warpuny

II Grupa: Rozogi, Widryny, Janiszewo, Mrągowo

 

Po zaciętych pojedynkach w meczu o trzecie miejsce spotkały się zespoły z Rozóg i Gizewa, zwyciężyli zawodnicy z Rozóg. W finale  zagrały niepokonane w swych grupach zespoły z Warpun i Mrągowa. Było co podziwiać, dużo pięknych akcji, przepiękne bramki i dużo, dużo walki.

Po tym niezwykle zaciętym pojedynku zwycięzcą okazał się zespół z Mrągowa, i to on wzniósł puchar zwycięstwa, który wręczył Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski.    Brawo!!!!!!!!!!!

Pierwsze trzy zespoły otrzymały puchary oraz dyplomy. Wszyscy zawodnicy otrzymali drobne świąteczne prezenty. Na wszystkich czekały napoje zimne, gorące, oraz pieczona kiełbaska.

Wyniki Turnieju:

Kategoria Szkoły Podstawowe

I miejsce-Sorkwity

II miejsce-Rybno

Kategoria Szkoły Gimnazjalne

I miejsce-Mrągowo

II miejsce-Warpuny

III miejsce-Rozogi

IV miejsce-Gizewo

V miejsce-ex aequo- Burszewo i Janiszewo

VI miejsce ex aequo- Widryny i Szymanowo

 

Organizatorzy dziękują Rodzicom i Radnym za transport zawodników.

Dziękujemy sponsorom: Zakłady Mięsne ,,Warmia" w Biskupcu, Traper w Mrągowie, Wojciechowi Jędrzejewskiemu - Firma Transportowa Mrągowo, B S Mikołajki.

Podziękowanie pracownikom obsługi Zespołu Szkół w Sorkwitach.

Już dziś zapraszamy na tradycyjny Noworoczny Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Strażackich, który odbędzie się 9 stycznia 2016 r.  Puchary, nagrody, napoje, oraz tradycyjny noworoczny bigos czekają.Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity