Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Spotkanie wigilijne w Kozłowie

Dnia 14 grudnia 2015 roku, w Szkole Podstawowej w Kozłowie odbyła się uroczysta Wigilia z udziałem obecnej i emerytowanej kadry pedagogicznej, uczniów wraz z całymi rodzinami oraz zroszonych gości, m. in. przedstawicielami władz gminy i powiatu.

Aby wprowadzić wszystkich zebranych w świąteczny nastrój, uczniowie rozpoczęli swój występ od zaśpiewania pastorałki „Jest taki dzień”, po której to miały miejsce jasełka. Fabuła tegorocznego przedstawienia oparta została na baśni Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Parafraza utworu przypadła do gustu uczestnikom Wigilii ze względu na nieskomplikowaną strukturę dialogową i jasny przekaz, zachęcający do pomocy osobom najbardziej potrzebującym, nie tylko w czasie świat, ale także na co dzień. Jasełka zostały przygotowane przez uczniów klas II,III, IV i V. Po przedawnieniu miał miejsce pokaz tańca dziewczynek z przedszkola oraz młodszych klas, które swoim czarem przyciągnęły śnieg prószący na zebranych. Zwieńczeniem części artystycznej były wierszyki z życzeniami recytowane przez przedszkolaków.

Po jasełkach nadszedł czas na licytację i kiermasz ozdób bożonarodzeniowych przygotowanych przez nauczycieli, rodziców i dzieci.

Po licytacji i kiermaszu ksiądz proboszcz zaprosił wszystkich obecnych do podzielenia się opłatkiem i spożycia potraw wigilijnych.

Spotkanie wigilijne zakończyło wspólne kolędowanie.

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity