Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


XV Sesja Rady Gminy Sorkwity

22 grudnia obradowała Rada Gminy Sorkwity. To ostatnie w tym roku posiedzenie. Od początku wyczuwało się świąteczną atmosferę. Piękne stroiki, napoje, świąteczne wypieki i jak zawsze biały opłatek, który w polskiej tradycji ma niezwykłą moc: łączenia, przebaczania.

W wejściu głównym wystawa pokonkursowa ozdób świątecznych.

Pani Przewodnicząca Rady Gminy Mariola Plichta otworzyła sesję witając zaproszonych gości : Starostę Powiatu Mrągowskiego Antoniego Karasia, pracowników jednostek gminy, radnych i sołtysów. Zapoznała obecnych z porządkiem obrad.

Głos zabrał Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski, który jak zawsze w takich chwilach podziękował za trud i zaangażowanie w promowaniu pięknej Gminy Sorkwity. Tym razem wręczył Listy Gratulacyjne dla Pani Beaty Gołębickiej, Edyty Cupiał, Barbary Dąbal oraz dla Pana Karola Lemecha. Wyżej wymienieni, jak zaznaczył Wójt, nie ograniczają swej pracy do podstawowych obowiązków. Są obecni tam, gdzie dzieją się istotne sprawy dla środowiska. Swoim przykładem kształtują postawy swych wychowanków.

Listy Gratulacyjne otrzymały za swą niezwykłą postawę aktywne, pomysłowe i rozśpiewane uczennice gimnazjum w Warpunach: Patrycja Pindakiewicz, Marlena Bronakowska, Wiktoria Borowska, Justyna Banach, Alicja Trzcińska, Jolanta Kwiatkowska, Weronika Trembowska, Martyna Ciżman, Emilia Skillandat, Iga Dudkowska, Agnieszka Szewczak, Joanna Rutkowska. Dla przykładu Jolanta Kwiatkowska dała tego dowód, prezentując niezwykle piękną pastorałkę. Byłem wzruszony i szczęśliwy, a owacje na stojąco pozostaną tego dowodem.

Po raz kolejny uhonorowana została Sołtys z Choszczewa Pani Dagmar Zajko za zajęcie VI miejsca w wojewódzkim konkursie ,,EKO-SOŁECTWO". Gratulujemy.

Po części artystycznej Radni przystąpili do uchwalania uchwał, w tym tej najważniejszej - Budżet Gminy na 2016 r.

Wszystkie uchwały zostały przyjęte jednogłośnie, co znaczy, że są przygotowane merytorycznie i pokrywają się z potrzebami mieszkańców.

Po wnioskach, interpelacjach i dyskusji Radni złożyli  życzenia wszystkim obecnym, łamiąc magiczny opłatek, po którym Radny Tadeusz Nosek z gitarą zaintonował piękne tradycyjne polskie kolędy, śpiewane przez wszystkich obecnych.

Było świątecznie, uroczyście, pięknie. Pozostaję pod wrażeniem.

 

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity