Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Bal Karnawałowy w sołectwie Szymanowo i Surmówka
Jak przystało na zabawę choinkową sołectw Szymanowo i Surmówka dopisała frekwencja najmłodszych mieszkańców tych uroczych sołectw. Dużo dobrej zabawy, konkursy z nagrodami, poczęstunek przygotowany przez rodziców i Rady Sołeckie - były pełne podziwu.

Zabawę prowadziły „Czarodziejki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Sorkwitach, a nad całością czuwał jak zwykle niezastąpiony Radny Gminy Sorkwity Pan Włodzimierz Łuciuk.

W tej pełnej zabawy i gwaru świetlicy pojawił się oczekiwany przez dzieci Święty Mikołaj z workami prezentów dla każdego grzecznego dziecka. Prezenty otrzymały wszystkie przybyłe dzieci. Podczas trwania balu karnawałowego przeprowadzono konkurs na Króla i Królową balu. W wyniku głosowania w sołectwie Szymanowo Królową Balu została Alicja Nowotka w przebraniu ,,Króliczka", a Królem Balu został Dominik Puławski - ,,Dżentelmen”, w sołectwie Surmówka Królową Balu została Nikola Cesarek w przebraniu ,,Kota", a Królem Balu został Olek Cesarek -,,Dżentelmen”.

TO PIĘKNA ZABAWA - z takim przekonaniem rozchodzili się rodzice, którzy po małej przerwie o godzinie 19.00 spotkali się w swoim gronie.

Jak co roku pełna integracji zabawa przypominała rodzinne spotkanie. Własne koszyczki zapełniły stoły pysznościami oraz napojami i tymi również, które służą integracji.

Dobra muzyka, dobra zabawa, tańce, długie sąsiedzkie rozmowy, to chwile zapomnienia od ciężkiej pracy rolnika.

Było wesoło, miło, a pokazy fajerwerków o godz. 24.00 to tylko miły przerywnik.

Brawo dla Włodzimierza Łuciuka radnego Gminy Sorkwity i sołtysa Szymanowa za organizację tej imprezy. Rada Sołecka sołectwa Surmówka pragnie podziękować za pomoc i wsparcie dla: Radnego Gminy Sorkwity Pana Włodzimierza Łuciuka, Firmy Budowlanej ,,Norbud” - Andrzeja Sarnowskiego, Hurtowni Owocowo-Warzywnej Stachelek w Marcinkowie, Sklepowi Warzywnemu ul. Królewiecka w Mrągowie.


Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity