Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Dzień Sołtysa w Gminie Sorkwity
Po raz drugi w sobotę 12 marca w gościnnej świetlicy w Warpunach zorganizowano spotkanie sołtysów z Gminy Sorkwity.

Dzień Sołtysa jak zawsze miał swój ceremoniał.

Wójt Gminy Sorkwity Józef  Maciejewski przypomniał znaczenie ważnej roli, jaką odgrywa sołtys dla najbliższego otoczenia swojego sołectwa. Przywitał w ciepłych słowach licznie przybyłych sołtysów, oraz Rady Sołeckie.

Dalsze spotkanie to wiele konkursów, zabawnych rywalizacji, wszystko na wesoło. Były przerwy na biesiadowanie oraz środki dopingujące, wszystko w rodzinnej atmosferze. Dużym powodzeniem cieszył się konkurs, który polegał na rozpoznawaniu uczestników - przy zawiązanych oczach. Każda konkurencja była nagradzana licznymi upominkami. Po raz pierwszy przeprowadzono  plebiscyt na ,,Sołtysa Sołtysów". Wyboru tego dokonali obecni na spotkaniu sołtysi. Po podsumowaniu głosów  ,,Sołtysem Sołtysów 2016" została Zuzanna Świniarska. To był wesoło, radośnie spędzony czas, pełen integracji. Był poczęstunek, były słodycze, przekąski, sałatki  oraz gorący strogonow.  Wspólne biesiadowanie trwało długo, długo.

Miłym akcentem były ułożone słowa piosenki dla Wójta Gminy Sorkwity Józefa Maciejewskiego, którą odśpiewano chóralnie przez wszystkich uczestników. Już dziś są ambitne plany przyszłych spotkań, czekamy na propozycje.  Do zobaczenia za rok.

Organizatorzy dziękują Pani Sołtys Justynie Gałka  za przygotowanie spotkania, oraz wszystkim tym, którzy przygotowali potrawy,  dla Pana Marcina Piwowarczyka - Dyrektora SM  ,,Mlekpol" w Mrągowie  za jogurty i maślankę, które na drugi dzień były zbawiennym lekarstwem na wszelkie dolegliwości.Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity