Kontrast: Czcionka:A A A




Aktualności


Międzynarodowy Wyścig Kolarski w Warpunach




Niezwykle miła i udana impreza kolarska odbyła się  w sobotę 16 kwietnia w Gminie Sorkwity.

W tym dniu do uroczego sołectwa Warpuny przyjechali zawodnicy z całej Polski, by ścigać się po pięknej malowniczej pętli Warpuny, Gizewo, Zyndaki.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Sorkwity zgromadził na starcie ponad 140 zawodników tej pięknej, widowiskowej dyscypliny.

Wyścig ten otwierał sezon kolarski na Warmii i Mazurach. Zrobiło się kolorowo od barwnych koszulek, kasków, rowerów. Kolorowo, jak mazurska łąka pełna kwiatów. Dopisała pogoda, dopisali liczni sponsorzy, dzięki którym oprawa tej imprezy była imponująca. Piękne puchary, medale i atrakcyjne nagrody oraz tradycyjny poczęstunek. Było o co walczyć.

Pierwsi na starcie stanęli najmłodsi, później kolejne kategorie.

Walka, ucieczki, to wszystko, co można podziwiać w tym sporcie. Były łzy radości wygranych i smutek przegranych. Zaciśnięte zęby i grymas bólu tych, których nie ominął upadek.

Kolarze, to twardzi sportowcy, bo już w niedzielę w Nawiadach startowali wszyscy.

Wyniki zawodów:

 

 

Komunikat

Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Sorkwity

Warpuny, dn. 16 kwietnia 2016 roku







kat: Młodziczka (2002-03) dyst. 23,2 km

Msc.

Nr

Kod UCI

Nazwisko i imię

Klub

Czas:

1

291

POL20021028

Sierhej Zuzanna

V MAX Mińsk Mazowiecki

00:41:20

2

299

POL20021016

Siwiec Sabina

ALKS STAL Grudziądz

00:42:28

3

297

POL20030902

Westfalewska Weronika

ALKS STAL Grudziądz

00:42:32

4

298

POL20020903

Różyńska Karolina

ALKS STAL Grudziądz

00:42:34

5

293

POL20020124

Kaczmarczyk Natalia

WMKS Olsztyn

00:45:05

6

292

POL20020925

Zduńczyk Agata

OKK Olsztyński Klub Kolarski

00:45:55

7

295

POL20021106

Czamlet Sandra

LKK WARMIA Biskupiec

00:47:45







kat: Żak (2004-2005) dyst. 23,2 km

Msc.

Nr

Kod UCI

Nazwisko i imię

Klub

Czas:

1

254

POL20040607

Gołkiewicz Kacper

UKS Przyjaźń Bartoszyce

00:48:23

2

252

POL20060831

Gutowski Kamil

UKS Prostki

00:56:07

3

253

POL20041115

Lachowicz Paweł

UKS Prostki

00:59:46







kat: Młodzik (2002-03) dyst. 34,8 km

Msc.

Nr

Kod UCI

Nazwisko i imię

Klub

Czas:

1

208

POL20020523

Chodań Wiktor

LKK WARMIA Biskupiec

00:55:56

2

201

POL20030104

Dobrzyński Tomasz

ALKS STAL Grudziądz

00:58:16

3

214

POL20021021

Dworzyński Jakub

KKS Ciechanów

00:58:19

4

202

POL20030727

Mokrzycki Radosław

ALKS STAL Grudziądz

00:58:19

5

213

POL20020220

Fularski Michał

KKS Ciechanów

00:58:19

6

212

POL20030410

Zagrodzki Kacper

KKS Ciechanów

00:58:19

7

207

POL20020104

Dziadura Igor

LKK WARMIA Biskupiec

00:58:19

8

203

POL20030325

Kwiatkowski Damian

ALKS STAL Grudziądz

00:58:19

9

204

POL20020418

Rabizo Filip

UKS Przyjaźń Bartoszyce

00:58:19

10

209

POL20020422

Bełdowski Łukasz

LKK WARMIA Biskupiec

01:00:10

11

210

POL20020111

Budziszewski Krzysztof

LKK WARMIA Biskupiec

01:00:36

12

221

POL20020820

Polewaczyk Karol

MSR DCM Mrągowo

01:03:27

13

205

POL20020726

Welens Szymon

UKS Przyjaźń Bartoszyce

01:06:17

14

206

POL20020716

Wójcicki Dominik

LKK WARMIA Biskupiec

01:06:38

15

219

POL20030123

Pichler Dominik

MSR DCM Mrągowo

01:06:45

16

218

POL20020731

Taraszkiewicz Kacper

MSR DCM Mrągowo

01:06:46

17

215

POL20031001

Targoński Marcin

OKK Olsztyński Klub Kolarski

01:07:11

18

220

POL20031031

Szuliński Jakub

MSR DCM Mrągowo

01:10:41

19

211

POL20030927

Kolasiński Mateusz

OKK Olsztyński Klub Kolarski

01:10:41

20

217

POL20020923

Kalinowski Szymon

OKK Olsztyński Klub Kolarski

01:17:20

21

216

POL20030515

Godlewski Franciszek

OKK Olsztyński Klub Kolarski

01:20:14


222

POL20030527

Nalepa Bartosz

MSR DCM Mrągowo

DSQ







kat: Juniorka młodsza (2000-2001) dyst. 34,8 km

Msc.

Nr

Kod UCI

Nazwisko i imię

Klub

Czas:

1

199

POL20000325

Jaskulska Marta

LKK WARMIA Biskupiec

00:55:57

2

198

POL20010419

Wieremiejczyk Kamila

WMKS Olsztyn

01:03:53

3

197

POL20010417

Niedźwiecka Kamila

WMKS Olsztyn

01:06:28







kat: Kobiety Open (1999 i starsze) dyst. 58 km

Msc.

Nr

Kod UCI

Nazwisko i imię

Klub

Czas:

1

234

POL19970320

Kmiołek Klaudia

LKK WARMIA Biskupiec

01:50:57

2

237

POL19990126

Kamieniecka Maria

MSR DCM Mrągowo

01:50:58

3

236

POL19990327

Kuszyńska Lidia

Szkółka Kolarska-Nowa Wieś Ęłcka PRYM Ełk

02:12:32







kat: Junior młodszy (2000-2001) dyst. 58 km

Msc.

Nr

Kod UCI

Nazwisko i imię

Klub

Czas:

1

95

POL20000104

Klasiński Bartosz

ALKS STAL OCETIX IGLOTEX Grudziądz

01:28:13

2

98

POL20010310

Adrychowski Karol

ALKS STAL OCETIX IGLOTEX Grudziądz

01:28:25

3

92

POL20000624

Jaros Dawid

ALKS STAL OCETIX IGLOTEX Grudziądz

01:28:25

4

83

POL20010202

Gryn Szymon

UKK Prostki

01:28:25

5

94

POL20000411

Frank Patryk

ALKS STAL OCETIX IGLOTEX Grudziądz

01:28:25

6

99

POL20000906

Tuleja Przemysław

ALKS STAL OCETIX IGLOTEX Grudziądz

01:28:32

7

97

POL20001003

Ścibior Jakub

ALKS STAL OCETIX IGLOTEX Grudziądz

01:28:54

8

82

POL20010306

Soszka Jakub

V MAX Mińsk Mazowiecki

01:31:29

9

88

POL20000403

Chodań Maciej

LKK WARMIA Biskupiec

01:32:20

10

93

POL20010101

Kachel Krystian

ALKS STAL OCETIX IGLOTEX Grudziądz

01:36:20

11

90

POL20000211

Reich Oskar

ALKS STAL OCETIX IGLOTEX Grudziądz

01:36:20

12

91

POL20000906

Tuleja Dawid

ALKS STAL OCETIX IGLOTEX Grudziądz

01:36:20

13

96

POL20010326

Taczyński Kamil

ALKS STAL OCETIX IGLOTEX Grudziądz

01:36:20

14

84

POL20001114

Smoliński Filip

OKK Olsztyński Klub Kolarski

01:36:20

15

81

POL20000307

Szałachowski Wojciech

MSR DCM Mrągowo

01:36:20

16

89

POL20000511

Łysak Dawid

LKK WARMIA Biskupiec

01:36:27

17

85

POL20011211

Belniak Maciej

OKK Olsztyński Klub Kolarski

01:36:38

18

86

POL20010410

Fiedorowicz Sebastian

WMKS Olsztyn

01:36:38


87

POL20010503

Kmiołek Krystian

LKK WARMIA Biskupiec

DNF







kat: Szkółki Kolarskie z kartą dyst. 11,6 km

Msc.

Nr

Kod UCI

Nazwisko i imię

Klub

Czas:

1

208

POL20040420

Ratajczak Dominik

OKK Olsztyński Klub Kolarski

00:21:55

2

207

POL20040806

Żelazowski Michał

OKK Olsztyński Klub Kolarski


3

205

POL20040123

Bałdyga Dawid

LKK WARMIA Biskupiec


4

212

POL20051118

Łatkowski Dawid

OKK Olsztyński Klub Kolarski


5

209

POL20040223

Pieczkowski Oliver

OKK Olsztyński Klub Kolarski


6

206

POL20040527

Szczepańska Wiktoria

LKK WARMIA Biskupiec


7

210

POL20051110

Siemianowski Mikołaj

OKK Olsztyński Klub Kolarski


8

214

POL20030821

Choroś Michał

Szkółka Kolarska-Nowa Wieś Ęłcka PRYM Ełk


9

203

POL20030925

Prusińska Sara

LKK WARMIA Biskupiec


10

204

POL20040429

Wójcicki Wiktor

LKK WARMIA Biskupiec


11

201

POL20030824

Chodań Piotr

LKK WARMIA Biskupiec


12

211

POL20040517

Segień Michał

OKK Olsztyński Klub Kolarski


13

215

POL20030209

Szawarski Michał

Szkółka Kolarska-Nowa Wieś Ęłcka PRYM Ełk


DNF

213

POL20031029

Ziółkowska Natalia

Szkółka Kolarska-Nowa Wieś Ęłcka PRYM Ełk


DNF

202

POL20030401

Szczepańska Nikola

LKK WARMIA Biskupiec








kat: Szkółki Kolarskie bez karty

Msc.

Nr

Kod UCI

Nazwisko i imię

Klub


1

299

POL20050328

Ciżowski Maciej

UKS Przyjaźń Bartoszyce


2

298

POL20060515

Wasiuk Marcin

Szkółka Kolarska-Nowa Wieś Ęłcka PRYM Ełk


3

297

POL20040305

Sawicki Maciej

Szkółka Kolarska-Nowa Wieś Ęłcka PRYM Ełk


4

296

POL20040420

Dębiński Adam

Szkółka Kolarska-Nowa Wieś Ęłcka PRYM Ełk


5

295

POL20040515

Waszkiewicz Vanesta

Szkółka Kolarska-Nowa Wieś Ęłcka PRYM Ełk








kat: Szkółki Kolarskie bez karty/ MTB

Msc.

Nr

Kod UCI

Nazwisko i imię

Klub


1

24

POL20050831

Daszkiewicz Oliwier

Szkółka kolarska  Glob-Metal  Mrągowo


1*

50

POL20040418

Szałachowska Hania

Szkółka kolarska  Glob-Metal  Mrągowo


2

25

POL20030615

Górski Daniel

Szkółka kolarska  Glob-Metal  Mrągowo


3

26

POL20030314

Parzych Maciej

Szkółka kolarska  Glob-Metal  Mrągowo


4

27

POL20060626

Głogowski Maciej

Szkółka kolarska  Glob-Metal  Mrągowo


5

28

POL20050622

Pichler Dominik

Szkółka kolarska  Glob-Metal  Mrągowo


6

29

POL20030623

Oborski Mateusz

Szkółka kolarska  Glob-Metal  Mrągowo


7

30

POL20070323

Dobrosielski Szymon

Szkółka kolarska  Glob-Metal  Mrągowo


8

31

POL20051118

Pazik Paweł

Szkółka kolarska  Glob-Metal  Mrągowo


9

32

POL20070124

Śliwiński Michał

Szkółka kolarska  Glob-Metal  Mrągowo


10

33

POL20040718

Ambroziak Szymon

Szkółka kolarska  Glob-Metal  Mrągowo


11

34

POL20050525

Górski Karol

Szkółka kolarska  Glob-Metal  Mrągowo


12

35

POL20070114

Sieradziński Jakub

Szkółka kolarska  Glob-Metal  Mrągowo








kat: OPEN dyst. 81,2 km

Msc.

Nr

Kod UCI

Nazwisko i imię

Klub

Czas:

1

214

POL19860103

Chmiel Radomir

BLOOMNET Olsztyn

01:58:24

2

215

POL19760303

Żelazowski Sebastian

BLOOMNET Olsztyn

02:04:14

3

233

POL19811218

Szepietowski Michał


02:04:20

4

224

POL19800913

Trzeszczkowski Marek

BLOOMNET Olsztyn

02:04:25

5

221

POL19781028

Łazarczyk Marcin


02:04:25

6

220

POL19810602

Skórka Paweł


02:04:25

7

234

POL19790413

Szepietowski Kamil


02:12:40

8

225

POL19971111

Kuczyński Tomasz

UKK Prostki

1 okr.

9

227

POL19650117

Grajewski Jerzy

TK MASTERS Giżycko

1 okr.

10

218

POL19941210

Suchocki Wojciech

LKK Warmia Biskupiec

1 okr.

11

217

POL19541211

Mydło Kazimierz

Michelin Team

1 okr.

12

231

POL19730204

Słomski Mirosław


1 okr.

13

226

POL19740815

Fitas Mariusz

UKK Prostki

1 okr.

14

228

POL19610116

Gudan Czesław

TK MASTERS Giżycko

1 okr.

15

213

POL19640923

Charubin Sławomir

LUZ Grupa Mrągowo

1 okr.

16

230

POL19521231

Drobnica Andrzej

TK MASTERS Giżycko

2 okr.

17

229

POL19650422

Gawarecki Jerzy

TK MASTERS Giżycko

2 okr.


216

POL19820421

Wojtal Marcin

BLOOMNET Olsztyn

DNF


219

POL19760322

Łątkowski Sławomir

OKK Olsztyński Klub Kolarski

DNF


223

POL19830715

Kołodziejek Radosław

BLOOMNET Olsztyn

DNF


232

POL19790512

Wróblewski Radosław


DNF







kat: Junior(1998-1999) dyst. 81,2 km

Msc.

Nr

Kod UCI

Nazwisko i imię

Klub

Czas:

1

252

POL19990302

Przybylski Dawid

WMKS Olsztyn

01:55:08

2

251

POL19980306

Kostrubski Paweł

LKK WARMIA Biskupiec

01:55:15

3

253

POL19980509

Danielewski Kacper

UKS COPERNICUS SMS Toruń

01:58:37

4

254

POL19980403

Słomski Paweł

UKS COPERNICUS SMS Toruń

01:58:41

5

256

POL19990605

Nalepa Michał

MSR DCM Mrągowo

02:04:08

6

255

POL19980407

Kościesza Emil

V MAX Mińsk Mazowiecki

02:14:29







kat: ELITA(1997 i starsi) dyst.81,2km

Msc.

Nr

Kod UCI

Nazwisko i imię

Klub

Czas:

1

297

RUS19980314

Fadeev Aleksandr

WMKS Olsztyn

01:55:15

2

300

POL19910313

Nowaczek Mateusz

WMKS Olsztyn

01:55:16

3

298

POL19971203

Pachucki Mateusz

WMKS Olsztyn

01:58:39

4

296

POL19910511

Grochowski Bartosz

WMKS Olsztyn

01:58:59


299

POL19950822

Walecki Kamil

WMKS Olsztyn

DNF













 

 

Sędzia główny:

Piotr Rusiecki

Sędzia mety: Jolanta Rusiecka

 







Sędziowie pomocniczy: Piotr Gniady

 

WWW.KOLARSTWO-WM.INFO

 


Warmińsko-Mazurski Związek Kolarski ©


 

Na zakończenie Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski wręczył puchary, medale, dyplomy i cenne nagrody.

Organizatorzy dziękują sponsorom oraz tym, którzy zabezpieczyli wyścig.

Dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Mrągowie, strażakom OSP Warpuny i Gizewo, Powiatowemu Zarządowi Dróg w Mrągowie, paniom kucharkom z Zespołu Szkół w Sorkwitach, Hurtowni Warzywnej Stachelek w Marcinkowie, Cukierni ,,Jagodzianka” w Mrągowie,

radnemu Romanowi Rapkowskiemu, Dominikowi Marcinkian, Januszowi Minkiewiczowi,

Grzegorzowi Chotkiewicz, Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji w Mrągowie, MPEC w Mrągowie, TRACOM w Mrągowie, Traper w Mrągowie, Usługi Komunalne Jędrzejewscy w Mrągowie,

Zakładowi Urządzeń Precyzyjnych Majak w Mrągowie,

Dariuszowi Lentas.

DZIĘKUJEMY.

 

Zapraszamy na następne święto kolarzy już 2 maja w Sorkwitach eliminacje do

Mistrzostw Polski MTB amatorów Family Cup.

CZEKAMY.

 

 











Dziś
20°C
burza z deszczem
1016 hPa
Noc
temp. 9°C
burza z deszczem
1015 hPa
Jutro
temp. 19°C
burza z deszczem
1015 hPa

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity