Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


V PIKNIK MOTOCYKLOWY

Piąty Piknik Motocyklowy, zorganizowany przez motocyklistów z Burszewa razem z Parafią pod wezwaniem św. Antoniego w Warpunach, tradycyjnie już, ściągnął wielu miłośników jednośladów z całej Polski. Ponad 200 motorów zjechało w tym dniu (24 kwietnia) na plac przed Kościołem.

O godz. 11 odbyła się msza święta celebrowana przez ks. prałata dr Rajmunda Jodko oraz ks. prałata Dyzma Wyrostek. Po mszy nastąpiło poświęcenie pojazdów. Organizatorzy przygotowali drobne pamiątki z okazji pikniku razem z pamiątkową odznaką. Wszyscy ustawili się w długą kolumnę do rundy honorowej po trasie Warpuny – Mrągowo – Warpuny. W zapachu spalin, w ryku silników ruszyła kolumna, której czoło było w Zyndakach a koniec na kościelnym parkingu. Po kilku minutach wszyscy powrócili  by dalej uczestniczyć  w tej pięknej imprezie. Na głodnych czekały:  bigos, kiełbaski, grochówka. Do podziwiania były motocykle od tych dawnych po najnowocześniejsze.

Było co podziwiać. Wszędzie trwały dyskusje i Polaków długie rozmowy, by całość zakończyć przy wspólnym stole w Burszewie. Warto było tam być , rodzinna atmosfera, cudowne przekąski, o napojach nie wspomnę (bo mam przerwy). Jak zwykle, w tej miłej rodzinie, długo wspominano, opowiadano i snuto  plany na przyszłość. Szkoda, że na tak miłą imprezę przyjdzie nam czekać cały rok.

Organizatorzy pragną podziękować dla: ks. prałata dr. Rajmunda Jodko, ks. Prałata Dyzma Wyrostek.

Życzymy wszystkim motocyklistom, by liczba wyjazdów była równa liczbie powrotów.

 

SZEROKOŚCI !!

 

Motocykliści z Burszewa


Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity