Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Otwarcie Domu Pojednania w Sorkwitach
7 maja 2016 r. na długo pozostanie w pamięci uczestników uroczystego nabożeństwa w Kościele ewangelicko–augsburskim w Sorkwitach z okazji otwarcia „Domu Pojednania”.

Historia Mazur, to burzliwa karta w dziejach tego pięknego regionu. Wiele nas dzieliło, wiele krzywd i łez poznała ta umęczona ziemia. Każda rana, by się zabliźnić potrzebuje czasu. Ten czas był obecny od dawna, były słowa „…przebaczamy i prosimy o przebaczenie…” i ten dom pojednania jest uhonorowaniem tych dążeń. Jest symbolem, którego trzeba strzec i pielęgnować. Ksiądz Krzysztof Mutschmann w ciepłych słowach przywitał wszystkich gości, wśród których był obecny wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, starosta powiatu mrągowskiego Antoni Karaś i wójt Gminy Sorkwity - Józef Maciejewski.

Przywitał braci duchownych: zwierzchnika Diecezji Mazurskiej - ks. bp Rudolfa Bażanowskiego, duchownych diecezjalnych oraz duchownych z Niemiec: probsta Kay-Urlich Bronk i Rainer Chinnow. Wśród witanych byli wykonawcy przedsięwzięcia oraz osoby, które w wydatny sposób wspomogły jego powstanie: m.in.: Henryka Pędzicha („Adams”) oraz Bogdana Pęskiego (BDart).

W uroczystym nabożeństwie odnoszono się wielokrotnie do pięknej idei pojednania. Ceremonia przeplatana pieśniami w wykonaniu chóru parafialnego z Sorkwit  tworzyła podniosły nastrój.

Punktem kulminacyjnym było przecięcie wstęgi. Dokonał tego Edgar Kirschniok właściciel firmy „TeKo Gesellschaft für Kältetechnik mbH“

Wystawny poczęstunek dla wszystkich uczestników, przemówienia, wręczanie listów gratulacyjnych, wśród których był list Wójta Gminy Sorkwity Józefa Maciejewskiego.

 

 

List  Gratulacyjny


Ksiądz Krzysztof Mutschmann


W imieniu społeczności Gminy Sorkwity pragnę podziękować

i złożyć gratulacje za ideę budowy  ,,Domu Pojednania”.


Każdy dom to Rodzina, która jest podstawową

komórką  każdego społeczeństwa.


Dom Pojednania to miejsce skupiające wielu jej mieszkańców, którzy tworzą jedną wielką Rodzinę, a Miłość w Rodzinie jest największym błogosławieństwem.Z wyrazami szacunku


Wójt Gminy Sorkwity

Józef Maciejewski

 

 

 

Sorkwity, 07 maj  2016 r.

 

 

Zwiedzanie domu robiło wrażenie. Sama bryła budynku nawiązuje do budownictwa mazurskiego. Wykończenie wnętrz, drobne detale, wyposażenie to miłe estetyczne przeżycie.

Ksiądz Krzysztof Mutschmann pragnie podziękować wszystkim sponsorom, darczyńcom.

„Dom Pojednania” przy Parafii Ewangelicko–Augsburskiej w Sorkwitach serdecznie zaprasza wszystkich gości.

 

 


Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity