Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


"Dzień bez papierosa" pod hasłem "Strażak nie pali - Strażak gasi"


 

Profilaktyka przede wszystkim. "Strażak nie pali - Strażak gasi" w Sorkwitach

W Szkole Podstawowej w ZS w Sorkwitach obchodzono "Dzień bez papierosa" pod hasłem "Strażak nie pali - Strażak gasi". Atrakcje dla najmłodszych zapewnili strażacy z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

"Dzień bez papierosa" w Szkole Podstawowej w Sorkwitach odbył się, podobnie jak na całym świecie 31 maja. Tego dnia na najmłodszych czekało sporo atrakcji, które miały charakter profilaktyczny, mający uświadomić zagrożenia płynące z palenia tytoniu. Wydarzenie odbyło się pod hasłem: "Strażak nie pali - Strażak gasi".

W obchodach uczestniczyli uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej w Sorkwitach oraz przedszkolaki i rodzice Niepublicznego Przedszkola Słoneczko w Rozogach.

Strażacy z OSP stanęli na wysokości zadania i przeprowadzili widowiskowe ćwiczenia, które rozpoczęły się ewakuacją budynku szkoły i pokazem udzielania pierwszej pomocy. Następnie uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem ratowniczym i gaśniczym i dowiedzieć się na czym polega praca strażaków. Na wszystkie pytania odpowiadała Prezes OSP Sorkwity Marta Kopaniec.

Najmłodsi wzięli także udział w konkurencjach przygotowanych przez strażaków i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Mrągowie związanych z profilaktyką antynikotynową. W finale wtorkowego wydarzenia, najmłodsi symbolicznie zgasili ogromnego papierosa.

Akcja zorganizowana została przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Mrągowie i Ochotniczą Straż Pożarną w Sorkwitach.

Fot. Piotr Piercewicz

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity