Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Noc Świętojańska w Pustnikach
18 czerwiec, to dzień na  który czekamy.

W tym dniu w uroczych, gościnnych Pustnikach jest organizowany pokaz ratownictwa wodnego, przejażdżki  łodzią oraz pełna nastroju Noc Świętojańska z konkursem na najpiękniejszy wianek.

Gmina Sorkwity leży nad jeziorami, tu zaczyna swój bieg szlak Krutyni, jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych. Coroczne pokazy ratownictwa wodnego, to przypomnienie czynności na wypadek, gdy pomagamy potrzebującym.  Zawsze w takich sytuacjach (aby ich nie było) liczy się każda sekunda.  Nagrodą dla najmłodszych uczestników są rejsy łodzią po pięknym jeziorze Gielądzkim.

W tym roku pokazy przeprowadziła jednostka OSP z Wierzbowa. Wszystkim strażakom serdecznie dziękujemy. Do pokazów przyłączyła się jednostka OSP z Sorkwit,  uatrakcyjniając pokazy.

Przyszedł czas na piękne, ręcznie plecione z polnych kwiatów wianki. Były niezwykle malownicze, trudno było wybrać  ten najpiękniejszy, dlatego wyróżniono wszystkich autorów, którym Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski wręczył drobne upominki. Wszystkie wyniesione na taflę jeziora robiły wrażenie. Długo błyskały lampki w tle zachodzącego słońca, czyniąc widowisko pełne bajkowego nastroju.

Muzyka „Tarki” przypominała nam, że zabawa w pełni i tak długo, długo w niezwykle miłej atmosferze, przy stołach pełnych słodyczy, gorącego bigosu i fasolki. Grill serwował pieczone kiełbaski, kaszankę oraz kiszkę ziemniaczaną. Tak zawsze jest w Pustnikach - miło, smacznie i gościnnie.

To zasługa ZUZY i jej koleżanek.

Miłym akcentem było wręczenie przez radnego Tadeusza Noska z Panią Sołtys Zuzanną Swiniarską kompletów piłkarskich z napisem Pustniki oraz piłkę, którą ufundował radny Sejmiku Warmińsko – Mazurskiego Stanisław Bułajewski.

Jedna jest tylko smutna wiadomość:  na kolejną Noc Świętojańską w Pustnikach przyjdzie nam poczekać cały rok.

Do zobaczenia.

 

 

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity