Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


XIX Sesja Rady Gminy Sorkwity

XIX Sesja Rady Gminy  Sorkwity była o tyle ważna, że wśród uchwał była ta, która udzieliła absolutorium Wójtowi Gminy Sorkwity za 2015 r.

Początek, to tradycyjne powitanie radnych, sołtysów oraz zaproszonych gości. Porządek sesji to procedura wstępna oraz głosowanie nad zgłoszonymi uchwałami. Wszystkie uchwały wcześniej w pracach komisji były szczegółowo przedyskutowane tak, że podczas obrad sesji zostały przyjęte jednogłośnie, łącznie z tą o udzieleniu absolutorium Wójtowi Gminy Sorkwity Józefowi Maciejewskiemu. Taki wynik to nie tylko podsumowanie ubiegłego roku lecz również akceptacja nakreślonej strategii uwzględniającej najistotniejsze potrzeby Gminy Sorkwity oraz ich mieszkańców.

Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski podziękował radnym, sołtysom oraz wszystkim podległym pracownikom i kierownikom jednostek organizacyjnych za ich zaangażowanie, postawę zgodną z obraną strategią  „Przyjazna i nowoczesna Gmina”

W interpelacjach i wnioskach radnych dominowały tematy jakości dróg, konieczności wykaszania poboczy, usuwanie szkód po przejściu wichury, walki z barszczem Sosnowskiego, dbałości o plaże sołeckie. Do wszystkich odniósł się Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski, który poinformował zainteresowanych o usunięciu niektórych zgłoszonych problemów, niedociągnięć.

Jak zawsze radni z dużą uwagą dyskutowali o problemach mieszkańców Naszej Gminy.

W sprawach różnych m. in. wszyscy mieszkańcy Gminy Sorkwity zostali zaproszeni na X Turniej Sołectw Gminy Sorkwity ,,Sołtysie Prowadź”, który odbędzie się w Rozogach  w dniu 

25.06.2016 r. o godz. 11.00.

 

 

CZEKAMY


Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity