Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Gminny Dzień Sportu
Pierwszy Gminny Dzień Sportu zorganizowano w Kozłowie, którego pomysłodawcą i organizatorem jest niezwykle aktywna Pani Radna Gminy Sorkwity Iwona Kaczmarczyk.

Brawo Pani Iwono potrafiła Pani zgromadzić wokół tej pięknej idei wiele stowarzyszeń, organizacji, instytucji.

Był to niezwykle udany pogodny pełen niespodzianek czas w którym z radością bawiły się nie tylko dzieci ale również ich rodzice, dorośli. Teren zabawy obok stoiska z gastronomią, napojami ,oraz torem przeszkód (w żargonie wojskowym „małpi gaj”) wyglądał groźnie.

Pierwsi do turnieju z Panem  Kaliniakiem  (reprezentującym sztuki walki) przystąpiły dzieci, to był występ do prawdziwych emocji. Mała przerwa w trakcie której można było zbadać zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie, ciśnienie krwi, jak również zapoznać się z zagrożeniami wynikającymi z używaniem dopalaczy, narkotyków, alkoholu oraz nikotyny. Bardzo ciekawie i pomysłowo prowadzona profilaktyka przez Panią Dorotę Prill z Gminnej Komisji Rozwiązywania problemów alkoholowych. Po przerwie wręczono medale i upominki dla wszystkich uczestników. Kolejną konkurencją było to na co wszyscy czekali, pokonywanie toru przeszkód. Było co podziwiać.

Ekstremalny trening z grupą Kaliniak Team wyłonił następujących zwycięzców:

 

Zawody drużynowe dla dzieci – przeciąganie liny

1 miejsce drużyna Michała Lemańskiego

2 miejsce drużyna Franka Krysiaka

3 miejsce drużyna Piotrka Korzenieckiego

 

Tor przeszkód dla dzieci

 

W kat 3-7 lat

Dziewczęta:

1 miejsce Matylda Rodziewicz

2 miejsce Pola Szewczyk

3 miejsce Iga Rodziewicz

4 miejsce Hania Kachel

Chłopcy

1 miejsce Janusz Trzciński

2 miejsce Marcel Kalinowski

 

W kat powyżej 8 lat

Dziewczęta

1 miejsce Kinga Samojło

2 miejsce Tosia Dobrenko

3 miejsce Kornelia Stankiewicz

4 miejsce Hania Bartosiewicz

Chłopcy

1 miejsce Wiktor Kropiwnicki

2 miejsce Michał Lemański

3 miejsce Filip Szewczak

4 miejsce Franek Krysiak

 

W kategorii dorosłych zwyciężli:

Kobiety

1 miejsce Mariola Plichta

2 miejsce Diana Pawłowska

3 miejsce Dorota Dobrenko

Mężczyźni

1 miejsce Marek Rodziewicz

2 miejsce Przemysław Kaczmarczyk

3 miejsce Wiktor Kropiwnicki

4 miejsce Krzysztof Szewczak

 

Medale i nagrody wręczył Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski w towarzystwie Iwony Kaczmarczyk organizatorki tego niezwykle udanego dnia.

Kolejną atrakcją tego pogodnego dnia był wspólny taniec Zumby. Ten taniec był wstępem do Festynu Sołeckiego, którego organizatorem był niezawodny sołtys Marian Banach. Tym akcentem żegnał czas wakacji, bawiąc się długo w miłej, rodzinnej atmosferze. Dopisała pogoda, dopisały humory.

Impreza zorganizowana została przez GKS LZS Start Kozłowo w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie „wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu” w Gminie Sorkwity. Szczególne podziękowania dla organizacji, które przygotowały stoiska profilaktyczne tj. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mrągowie, który reprezentowała Pani Marty Kopaniec, stoiska Herbalife, pani Iwony Wilbik oraz dla Doroty Prill i gminnego stoiska Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii. Podziękowania dla grupy Kaliniak Team, która pokazała nam, że trening wcale nie musi być nudny.  Pani Małgorzaty Duszak, która wprowadziła nas w  tajniki zumby. Organizatorzy dziękują i gratulują wszystkim uczestnikom I Gminnego Dnia Sportu

 

Pani Iwono mamy nadzieję, że impreza ta wejdzie na stałe do kalendarza imprez Gminy Sorkwity, a doświadczenie zdobyte uczyni ten dzień jeszcze bardziej radosnym.

 

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity