Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Dożynki Parafialne w Burszewie

27 sierpnia niezwykle uroczyście obchodzono Dożynki Parafii w Warpunach. Tym razem w uroczym, gościnnym sołectwie Burszewo. Piękny, pełen kwiatów, ołtarz z tyłu krzyż z kłosów zbóż wyglądał niezwykle. Biały obrus stołu i złoty ornat księdza dr. Rajmunda Jodko prezentował się niezwykle. Wokół rolnicy odświętnie ubrani z całymi rodzinami przybyli by w tym uroczystym dniu podziękować Bogu za plony, za dary ziemi.

Bardzo uroczyste nabożeństwo z pięknymi słowami uznania za ciężką codzienną pracę, za każdy kłos z którego powstanie chleb, symbol obfitości, świętości i dobrobytu.

Taki właśnie bochen chleba upieczony z tegorocznych zbiorów na ręce księdza złożyli Dorota i Bogdan Wojnarowscy (starościna i starosta tegorocznych dożynek). W części biesiadnej, tym chlebem, częstowano wszystkich obecnych, z przesłaniem, by nigdy go nie zabrakło i był dzielony sprawiedliwie.

Miłym jak zawsze akcentem był występ niezawodnych Krasnali razem ze swą panią dyrektor Agnieszką Czamarą. Występ ich, jak zawsze, rozpoczął tak polski, tak dumny taniec jak polonez. Piosenki, inscenizacje i dużo radości, która udzieliła się wszystkim.

Po części artystycznej głos zabrał Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski dziękując obecnym za trud, za chleb. Jesteście dumą i solą tej ziemi - tak można podsumować to wystąpienie.

Radny i sołtys Marek Gwara podziękował wszystkim przybyłym i zaprosił do dożynkowej biesiady i zabawy.

Organizatorzy przygotowali namioty, stoły, ławki i ten polski stół pełen niezwykłych dań obok deserów, wędlin własnego wyrobu zimnych przekąsek zmysłowych sałatek i tych aromatycznych gorących pierogów, kartaczy, bigosu, flaków, lecza i pysznego żurku. Ten smak i aromat to chwile, których się nie zapomina. Jeszcze grill z kiełbaską i kaszanką. Ogromne uznanie dla organizatorów.

Jeszcze trunki, których różnorodność to prawdziwy kolorowy zawrót głowy.

 

BRAWO BRAWO BRAWO

 

Muzyka, taniec długie Polaków rozmowy trwały do godzin porannych. Dożynki to tradycja, to radość, to zabawa. Z utęsknieniem przyjdzie nam czekać cały rok. Do zobaczenia w Szymanowie.

 

Organizatorzy pragną podziękować ks. dr. Rajmundowi Jodko za mszę, za piękne kazanie, Agnieszce Czamara i wszystkim tym małym jak i tym dużym krasnalom, radnemu  i sołtysowi Markowi Gwara, wszystkim, którzy się przyczynili do przygotowania poczęstunku.

 

Dziękujemy

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity