Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Dożynki w Jędrychowie
Dożynki w Jędrychowie to już tradycja. Tym dniem żyje całe, urocze sołectwo. Każdy jest zaangażowany. Jedni pracują przy przygotowaniu miejsca zabawy, zdobiąc każdy element: kwiatami, kłosami zbóż. Wejście to piękny płot pełen żółtych, dorodnych słoneczników. Po prawej na stole stał dorodny wieniec, który zajął II miejsce w konkursie wieńców dożynkowych Gminy Sorkwity. Tradycyjne postacie pod jabłonią jak zawsze przebrane w zmysłowe stroje. Na stołach biesiadnych we flakonach kłosy zbóż z polnymi kwiatami robiły wrażenie. Inni byli skupieni na przygotowaniu poczęstunku: ciasta, sękacze, gorące posiłki, sałatki, oraz zimne przekąski. Na stołach dominowały ryby w zalewie, wszystko pięknie podane. Całość robiła wrażenie.

Godzina 18.00 – Starościna i Starosta Karolina Przystawik i Jerzy Perzanowski wręczyli chleb Wójtowi Gminy Sorkwity Józefowi Maciejewskiemu z przesłaniem, by chleba tego starczyło dla wszystkich. Wójt całując chleb wspomniał o ciężkiej pracy rolnika, dziękując za tegoroczne zbiory, po czym częstował nim wszystkich przybyłych.

 

Pani sołtys Maria Gałązka nie zapomniała o tych, którzy swą aktywnością przyczynili się do wielu sukcesów i promocji Jędrychowa. Medale otrzymali:

Elfryda Kostiuczuk - mistrzyni aktywności i przyjaciel sołectwa.

Genowefa Kościuk -  mistrzyni pierogów wszelakich.

Katarzyna Sekretarska, Barbara Sekretarska, Dorota Szczepanek, Patrycja Soliwoda, Grażyna Kostiuczuk – mistrzynie słodyczy wszelakich.

Marika Makarewicz, Beata Milewska, Karolina Przystawik – mistrzynie organizacji i dobrego smaku.

Anna Dobkowska, Dorota Chojnacka, Dorota Bigaj – mistrzynie sztuki kulinarnej.

Elżbieta Charubin, Dorota Chojnacka – mistrzyni sztuki i elegancji.

 

Wyróżnienia za zasługi na rzecz sołectwa otrzymali: Jarosław Kostiuczuk, Jan Makarewicz, Zbigniew Szczepanek, Paweł Juszko, Tomasz Sekretarski, Piotr Sekretarski, Jerzy Perzanowski, Henryk Gałązka, Grzegorz Chojnacki, Artur Przystawik.

 

Szczególne podziękowanie dla radnego powiatu mrągowskiego Romana Rapkowskiego za ufundowanie stołu i ławek, nieprzerwaną współpracę i wspieranie sołectwa.

Na koniec Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski wręczył pani sołtys Marii Gałązce statuetkę za aktywność, osiągnięcia i udział w Festiwalu Kultury Mazurskiej oraz Dożynkach Gminnych.

Po części oficjalnej wszyscy ruszyli do stołów, by w rodzinnej atmosferze biesiadować i bawić się przy muzyce, oraz zimnych i ciepłych napojach, wszak niczego w tym szczególnym dniu nie brakowało.

Poranek, choć zimny – w Jędrychowie był witany ciepło.

Organizatorzy pragną podziękować sponsorom: radnemu powiatu mrągowskiego Romanowi Rapkowskiemu, Zakładom Mięsnym ,, Warmia” w Biskupcu, Annie i Piotrowi Kaczmarek Piekarnia Sorkwity, SM ,,Mlekpol” w Mrągowie, Wiesławowi i Grażynie Iwanowicz - Hurtownia Kwiatów Sztucznych ,,Orlik" w Mrągowie.Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity