Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Boże Narodzenie w Zespole Szkół w Warpunach


W ostatnim tygodniu pracy szkolnej przed przerwą świąteczną, w ramach programu Youngster i English Club, pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego, podjęto szereg działań mających na celu popularyzację tradycji bożonarodzeniowych w Polsce i krajach anglojęzycznych.

W tym celu dziewczęta  z klasy 6 SP przygotowały wybrane wcześniej tradycyjne potrawy  świąteczne z tych kręgów kulturowych.  Następnie nastąpiła ich degustacja przez uczestników klubu.  Chłopcy z klasy 6 SP przygotowali stroje Świętego Mikołaja, w których składali życzenia uczniom klas 1-3 SP.

Uczniowie klasy 4 SP na zajęciach z języka angielskiego wykonywali  ”English Crackers” a zespół klasowy klasy 5 SP z kolei przygotowywał kartki świąteczne. W klasach 4-6 SP przygotowano i następnie wykonano świąteczny utwór ”Merry Christmas Everyone”.

Uczniowie klasy 3 G przygotowali świąteczne kartki, które zostały przekazane najmłodszym uczniom szkoły. Ponadto razem z uczniami klasy 1 SP przygotowano i zaprezentowano na apelu szkolnym jedną z tradycyjnych pieśni świątecznych ” We Wish You a Merry Christmas”.

Wszystkim uczestnikom i wykonawcom przeprowadzonych działań należą się słowa podziękowania za zaangażowanie i wkład pracy w propagowanie świątecznych tradycji bożonarodzeniowych.

 

Wojtek Samborski

 

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity