Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Wieczór adwentowo-wigilijny w Gminie Sorkwity
23 grudnia to tradycyjna wigilia dla samotnych i starszych mieszkańców naszej Gminy. W tym roku przybyła rekordowa liczba uczestników, co bardzo cieszy organizatorów. Od początku panowała miła, świąteczna atmosfera i piękna scenografia, prawdziwie świątecznie nakryte stoły, miła obsługa, podkład świątecznych kolęd. O godzinie 16.00 Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski, ksiądz pastor Krzysztof Mutschmann, ksiądz proboszcz Andrzej Świech oraz ksiądz wyznania prawosławnego Jarosław Kuprianiuk w ciepłych słowach przywitali wszystkich przybyłych, odmówiono wspólną modlitwę i podzielono się białym opłatkiem. Były chwile wzruszenia, radości.

To piękna idea, że możemy się spotkać wspólnie spędzić ten świąteczny, pełen magii czas.

Kiedy ucichł gwar wzajemnych życzeń i podano pierwsze dania do głosu doszli młodzi artyści. Jako pierwsi wystąpili przedszkolaki ze „Słoneczka” w Rozogach, zatańczyły piękny taniec aniołków. Jeszcze nie ucichły brawa, gdy uczniowie Zespołu Szkół w Sorkwitach przedstawili Jasełkę w reżyserii pani Bożeny Szulc. Inscenizacja, treść jasełek, stroje robiły wrażenie. Kolejnym miłym akcentem był występ harcerzy z 13 żeńskiej drużyny harcerskiej „Babski zastęp” z Warpun, który zaśpiewał piękne kolędy. Nie mogło zabraknąć chóru działającego przy parafii ewangelickiej w Sorkwitach z dyrygentem pastorem Krzysztofem Mutschmann.

Tak kończył się program artystyczny, ostatni punkt realizowali sami przybyli, którzy do muzyki Piotra akordeonisty śpiewali najpopularniejsze polskie kolędy, zrobiło się gwarnie, świątecznie.

Na wszystkich uczestników czekały dekoracje świąteczne oraz drobne upominki, które wręczył Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski. Uśmiech na twarzach uczestników, podziękowania i słowa ,,do spotkania za rok” utwierdza nas, że takie spotkania mają sens i są potrzebne.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, młodym artystom, dla tym, którzy przygotowali ten piękny wieczór wigilijny, paniom kucharkom z Zespołu Szkół w Warpunach oraz Zespołu Szkół w Sorkwitach - za prawdziwie świąteczną kolację.

 

 

Dziękujemy sponsorom:


- PKS Mobilis w Mrągowie

- Bank Spółdzielczy w Mikołajkach

- Gospodarstwo Rybackie w Mrągowie

- Nadleśnictwo w Mrągowie

- Nadleśnictwo w Strzałowie

- Nadleśnictwo w Surmówce

- Piekarnia Sorkwity Anna i Piotr Kaczmarek

 


Czekamy za rok!
Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity