Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Noworoczny Turniej Szachowy


Niedziela 15 stycznia. Biblioteka Gminnego Ośrodka Kultury w Sorkwitach gościła po raz kolejny najlepszych szachistów Gminy Sorkwity oraz tych, którzy występują tu gościnnie.

Turnieje szachowe o Puchar Wójta Gminy Sorkwity  cieszą się dużym zainteresowaniem. Jak zawsze skupienie, cisza słychać tylko ciche westchnienie popełnionych błędów, szepty słów szach, szach i ten co kończy spotkanie MAT. Rozgrywki te stanowią często indywidualne rewanże, a zapowiadana zabawa rodzi się w iście napięte pojedynki. Ta królewska gra dostarcza wiele emocji zwłaszcza w kategorii Open, gdzie młodzi gracze co raz lepiej radzą sobie w całym turnieju.

Jak w każdym turnieju były niespodzianki, które w końcówce decydowały o zwycięstwie, jeden pojedynek po długiej walce został rozstrzygnięty i nastąpił podział punktów. Po wielogodzinnych pojedynkach i ostatnim słowie …   podliczono punkty i wyłoniono zwycięzcę.

 

W kategorii młodzież szkolna:

I miejsce - Dominik Halemba

II miejsce - Antek Parda

 

W kategorii Open:

I miejsce  –  Grzegorz Plichta

II miejsce -  Tadeusz Nosek

III miejsce – Piotr Parda

IV miejsce – Antoni Parda

V miejsce – Janusz Kossakowski

VI miejsce - Adam Halemba

 

Puchary dla zwycięzców  dyplomy, nagrody dla każdego uczestnika. Wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia. Kolejny turniej już wkrótce.

 

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity