Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Bal karnawałowy w Sorkwitach


14 stycznia w Sorkwitach królował bal. Jak się okazało  w balu brały udział licznie przybyłe dzieci z Gielądu, Sorkwit ale i pięknie przebrani rodzice.

To świat bajki, piękne księżniczki, cyganki, postacie z komiksów, książek, baśni. Nad całością czuwał strażak z gaśnicą na plecach. Pani sołtys Barbara Kotlińska z koleżankami zadbały o stół pełen słodyczy, napojów, owoców. Atmosfera niezwykle uroczysta, zabawy, tańce, konkursy, pokazy. Każdy mógł się przebrać za prawdziwego policjanta, złożyć swoje odciski palców, założyć ochraniacze, przymierzyć tarczę. O ten punkt zabawy zadbali niezawodni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie - oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie sierż. szt. Dorota Kulig  i st. asp. dzielnicowy Marian Deptuła

Punktem najważniejszym dla dzieci był Święty Mikołaj. Przybył majestatycznie ze swymi śnieżynkami ku radości wszystkich dzieci. Wszystkie otrzymały prezenty bo w Gminie Sorkwity mieszkają same grzeczne dzieci.

Niemało emocji wzbogacił wybór Królowej i Króla Balu. Po losowaniu wszystkich obecnych  królowymi zostały: Emila Toporowska - wróżka i Julia Szmytkowska  - aniołek, a królami balu dostojni: Nikodem Kijewski – wilkołak i Marcel Jarosz - wojownik ninja. Piękne korony ozdobiły ich głowy, a fotoreporterzy szaleli o dobre ujęcie. Zabawa trwała długo.

Dla Dzieci ten dzień zapewne zostanie długo w pamięci i będzie miłym wspomnieniem. Dla starszych to czas wspomnień lat dzieciństwa, a co najważniejsze, że byliśmy razem w pięknej scenerii choinek, świata baśni, w który nas przeniosły nasze skarby.

Sołtys sołectwa Sorkwity Barbara Kotlińska dziękuje sponsorom: Danucie Kozak-Ławińskiej, Małgorzacie Rzekanowskiej, Marioli Plichta, Bogdanowi Kossakowskiemu oraz mieszkańcom Sołectwa, którzy przyczynili się do ufundowania poczęstunku w postaci owoców i przepysznych domowych wypieków.

 

Dziękujemy. Do zobaczenia.

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity