Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


IV Przegląd kolęd i pastorałek Choszczewo 2017

17 stycznia po raz IV odbył się przegląd kolęd i pastorałek Choszczewo 2017.

Gospodarzem była Niepubliczna Szkoła Podstawowa, która przygotowała piękną scenografie z małą sceną dla wykonawców, przygotowane zostały piękne dyplomy, medale dla każdego uczestnika, puchary oraz drobne upominki. Przegląd podzielono na trzy kategorie:

 

1) Przedszkole

2) Klasy I-III

3) Klasy IV-VI

 

Od początku udzielała się piękna, miła atmosfera minionych świąt. Przegląd w ciepłych słowach otworzyła pani dyrektor Edyta Cupiał. Na twarzach wykonawców było widać tremę, którą rozbroiła pierwsza uczestniczka Blanka Wysmułek wykonując przepięknie, bez stresu i tremy zaśpiewała piękną kolędę i pastorałkę. Przebrana w aniołka stworzyła niezapomniane widowisko. Jej koleżanki w odświętnych strojach równie pięknie wykonały swe utwory. Kolejne kategorie prezentowały się równie odświętnie przenosząc swymi kolędami nas wszystkich w piękny czas dzieciństwa, czas wspomnień. To były piękne wzruszające chwile, za które wszystkim młodym artystom dziękujemy. Po występach gospodarze zadbali o słodki poczęstunek, napoje. Tak zawsze jest w gościnnym Choszczewie.

Po obradach komisji w składzie: Iwona Kaczmarczyk, Dagmar Zajko i Wojciech Gniady, odczytano protokół wręczając zwycięzcom puchar a uczestnikom dyplomy, medale i upominki.

Brawo dla organizatorów za pomysł i organizację. Ważne, że byliśmy razem, że wspólnie odśpiewaliśmy kolędy, które przez wieki niosły dobrą nowinę, były ukojeniem smutku, bólu, tęsknoty.

Dziękujemy uczestnikom, nauczycielom i rodzicom, którzy zorganizowali transport, poczęstunek i stworzyli tą piękną atmosferę.

 

Do zobaczenia    (Ja już tęsknię)

 

 

IV MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

CHOSZCEWO 2017

 

-WYNIKI-


I KATEGORIA- PRZEDSZKOLE


I miejsce: Blanka Wysmułek

II miejsce: Nikola Marchel

III miejsce: Olga Kaczmarska


II KATEGORIA- KLASY I-III


I miejsce: Kornelia Jasiecka

II miejsce: Marysia Jędrzejczyk, Roksana Król

III miejsce: Nadia Smolarek


III KATEGORIA- KLASY IV-VI


I miejsce: Julia Kaczmarczyk, Erik Pokut

II miejsce: Julia Stankiewicz, Aleksandra Nowicka

III miejsce: Oliwia Sokół, Julka ZembowskaMenu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity