Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Ratownicy Ochotniczej Straży Pożarnej z Sorkwit ćwiczyli na lodzie

Niedziela 22 stycznia godzina 13.00 na plaży wiejskiej w Sorkwitach zrobiło się gwarnie i tłoczno. W tym dniu zaplanowano ćwiczenia połączone z pokazami i szkoleniem ratowania ludzi, pod którymi załamywał się lód.

Gmina Sorkwity leży nad pięknymi jeziorami, które również zimą, gdy skute są lodem, stwarzają niebezpieczeństwo dla jej mieszkańców. To czego byliśmy świadkami trudno opisać. Pozorantem, który tonął w przerębli był sam komendant gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Sorkwitach druh Paweł Rolnik Ci, którzy na różne sposoby udzielali mu pomocy, to strażacy z Rybna, Warpun, Gizewa, Sorkwit. Całość robiła wrażenie dla licznie przybyłych strażaków i obserwatorów. Oby takie wypadki pozostawały tylko jako ćwiczenia. Całość koordynował aspirant Grzegorz Szostek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie.

Ogromne słowa uznania dla organizatorów tego pożytecznego spotkania, którzy zadbali również o gorące napoje oraz pieczone przy ognisku kiełbaski. Każde takie spotkanie sprzyja integracji, wymiany doświadczeń. Na plaży okazale prezentowały się pojazdy strażackie ze sprzętem do tego typu ratownictwa. Jednostki gaśnicze z Rybna, Gizewa, Warpun mogły zaprezentować nowe nabytki.

Całości przyglądał się prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sorkwitach druh Józef Maciejewski, który podziękował komendantowi gminnemu druhowi Pawłowi Rolnikowi za całe spotkanie.

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity