Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Wielkanocny Międzynarodowy Wyścig Kolarski


 

 

W czwartek, 13 kwietnia, odbył się tradycyjny Międzynarodowy Wyścig Kolarski otwierający sezon kolarski na Warmii i Mazurach.

Pomimo pogody na start stawiły się wszystkie kluby z Warmii i Mazur. Przybyły zespoły z Warszawy, Piaseczna, Sokółki, Grudziądza, Torunia i wiele innych.

Wyścig przebiegał profesjonalnie z pełnym zaangażowaniem organizatorów, funkcjonariuszy Powiatowej Komendy Policji w Mrągowie, strażaków z OSP Warpuny i wielu wolontariuszy – entuzjastów tej pięknej dyscypliny.

Kolorowe stroje, kaski, rowery przypominały pełną kwiatów wiosenną łąkę. Nawet deszcz zachwycony tym widokiem zrobił sobie przerwę na czas trwania wyścigu.

Na starcie stanęło ponad 90-ciu zawodników by walczyć o zwycięstwo w swoich grupach.

Cała malownicza trasa Warpuny – Gizewo – Zyndaki - Warpuny stała się areną walki, pojedynczych ucieczek. Tworzyły się grupki te, które uciekały i te, które goniły. Było co podziwiać, walka trwała do ostatnich metrów.

Po sportowych zmaganiach na wszystkich czekał gorący posiłek, gorące napoje i słodkie pączki od ,,Jagodzianki”.

Dzięki niezawodnym sponsorom na zwycięzców czekały piękne, dostojne puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Trofea wręczał osobiście Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski przy aplauzie całej braci kolarskiej.

Organizatorzy składają podziękowanie dla: Starosty Mrągowskiego Antoniego Karasia za pomoc logistyczną wyścigu, Związku  Gmin Warmińsko-Mazurskich,  Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie, strażaków OSP w Warpunach, Tadeusza Korzeniewskiego - Ratownictwo Medyczne w Biskupcu, Andrzeja Wołosza - Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Mrągowie, Tomasza Majaka - Zakład Obróbki Precyzyjnej, Marka Jasiel - ,,Fricke” Maszyny Rolnicze, Janusza Gruszczewskiego - Zakład Metalowy ,,Agromasz”, Banku Spółdzielczego w Mikołajkach, Banku Spółdzielczego w Mrągowie, Tomasza Młynarczyka -Sklep Sportowy, Grażyny Majewskiej -,,Traper”, Januszowa Głowali - Sklep Music Box, Wojciecha Jędrzejewskiego - Zakład Oczyszczania Miasta, Polskiego Związku Kolarskiego Warmii i Mazur

 

Do zobaczenia za rok.

 

Zapraszamy na eliminacje do Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim Family Cup, które odbędą się 6 maja 2017 r. w Sorkwitach.

 

 

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity