Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


IV Miedzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski,,Brzechwa dzieciom"
„Samochwała”, „Leń”, „Skarżypyta”, „Na wyspach Bergamutach”, „Kaczka Dziwaczka”, „Mucha”, „Żuk”… i tak można wymieniać bez końca. Kto z nas dzieci i dorosłych nie zna tych pełnych humoru utworów Jana Brzechwy? 27.04.2017r. w Przedszkolu w Choszczewie królowały  wiersze  tego  wspaniałego poety, odbył się bowiem IV Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła nauczycielka wychowania przedszkolnego w Choszczewie Ines Bahr. Zgłosiło się 24 przedszkolaków z Przedszkola w Kozłowie , Rozogach, Warpunach i Choszczewie. Dzieci wystąpiły w trzech kategoriach wiekowych:
Dzieci 3-, 4-letnie
Dzieci 5-letnie
Dzieci 6-letnie
To było wspaniałe przeżycie. Oglądaliśmy i słuchaliśmy naszych małych artystów z zapartym tchem, mocno oklaskiwaliśmy ich występy i wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem  talentu aktorskiego naszych milusińskich. Jak to przy okazji konkursów bywa i u nas było prawdziwe jury.
A oto skład komisji:
Pani Dagmar Zajko
Pani Aneta Panuś
Pan Wojciech Gniady
Zadaniem jury było wyłonienie zwycięzców. Było to trudne, ale udało się. I tak:
I miejsce zajęły Amelia Kordek (Warpuny), Nadia Śmilewicz (Rozogi), Lena Olbryś (Warpuny)
II miejsce zajęli Blanka Wysmułek (Choszczewo), Sylwia Kaczmarska (Choszczewo), Oliwier Siwek (Choszczewo)
III miejsce zajęli Kamila Dąbrowska (Warpuny), Hanna Makowska (Kozłowo), Adam Babiński (Choszczewo).
Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie, drobne upominki oraz pamiątkowe medale. Nagrody rzeczowe i medale ufundował organizator- Punkt Przedszkolny w Choszczewie. Dodatkowe nagrody za I miejsca ufundował Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sorkwitach. Po występach dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.
Serdeczne podziękowania i słowa podziwu należą się rodzicom, którzy włożyli wiele pomysłu, czasu i serca w przygotowanie strojów i rekwizytów dla swoich pociech.

 

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity