Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Piknik dla miłośników motoryzacji w Warpunach.


 

30 kwiecień. Już po raz szósty zorganizowano piknik dla miłośników motoryzacji w Warpunach. Organizatorem był klub ,,Motocykliści z Burszewa”, oraz parafia p.w. św. Antoniego w Warpunach.

Już o godz. 9.00 zapełniły się parkingi, ponad 500 pojazdów motorowych od starych WFM-ek, po najnowsze osiągnięcia motoryzacji. Od chopper’ów, po ścigacze, quady, skutery i te pamiętające PRL. Wszystkie robiły wrażenie, również ich właściciele prezentowali dumnie swe uniformy, kolorowe kaski.

Zrobiło się gwarnie, rozmowy, powitania i ten odgłos przejeżdżających motorów. Kilka komunikatów i głos zabrał główny organizator Dariusz Wyrostek. W ciepłych słowach powitał przybyłych gości: Posła na sejm Jerzego Antoniego Gosiewskiego, Starostę Powiatu Mrągowskiego Antoniego Karasia,Wójta Gminy Sorkwity Józefa Maciejewskiego , oraz zmotoryzowanych przyjaciół.

Głos zabrał Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski, który przywitał przybyłych na pięknej, gościnnej ziemi sorkwickiej. Wręczył podziękowanie dla głównego organizatora Dariusza Wyrostka, dziękując za promocję Gminy, za pasję, którą się dzieli z innymi. Ksiądz dr. Rajmund Jodko zaprosił wszystkich na mszę za motocyklistów i ich rodziny. Kościół wypełnił się uczestnikami pikniku, oraz przybyłymi gośćmi. Przed ołtarzem postawiono mały motor. Po ceremonii kościelnej ks. dr. Rajmund Jodko poświęcił wszystkie motory, oraz ich właścicieli.

Zgodnie z programem, ustawiono kolumnę do paradnego przejazdu na trasie Warpuny – Mrągowo –Warpuny.  W asyście Policji, kolumna sięgała do Zyndak do parkingu. Ogłuszający ryk motorów, zapach benzyny, mgiełka unoszących się spalin  – to wszystko robiło wrażenie.

Po powrocie na uczestników czekał pachnący bigos, oraz kiełbaski wydawane przez sympatyczne Panie.

Rozstrzygnięto konkursy: na najstarszy motor  - zwycięzcą okazała się WFM-ka z 1961 r. Wyróżniono najstarszego i najmłodszego uczestnika  spotkania.

Dopisała pogoda, dopisali uczestnicy, którzy długo prowadzili polaków rozmowy, były wspomnienia, plany na przyszłość.

 

SZEROKOŚCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Do zobaczenia za rok.

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity