Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


I Gminne Dni Rodziny


Obchody I Gminnych Dni Rodziny w Sorkwitach


Przełom maja i czerwca  to w województwie Warmińsko-Mazurskim okres świętowania i imprez  rodzinnych, co roku z inną myślą przewodnią.  Rok 2017 uczci te wydarzenia pod hasłem „Miłość w rodzinie nigdy nie zginie”. W związku z tymi obchodami  Gmina Sorkwity zorganizowała I Gminne Dni Rodziny, aby w sposób jeszcze bardziej uroczysty przeżyć święta rodzinne i promować rodzinny model spędzania wolnego czasu.

W ramach I Gminnych Dni Rodziny w Sorkwitach obyły się imprezy w Warpunach (inauguracja 26.05.2017 r.), Rozogach  (27.05.2017 r.) i Sorkwitach (3.06.2017 r.).

W świetlicy wiejskiej w Warpunach Zespół Szkół w Zyndakach z siedzibą w Warpunach zorganizował wiele atrakcji dla gości tego wydarzenia. Pani Dyrektor ZS powitała gości i otworzyła obchody Gminnych Dni Rodziny. Nauczyciele wraz z uczniami zaprezentowali sposoby na zwalczanie stresu, dzieci wystawiły skecze a rodzice przygotowali przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka”. Natomiast  pracownicy GOPS w Sorkwitach i przedstawiciel GKRPA zadbali o to, aby dzieci miały dodatkowe atrakcje i zapraszali je do udziału w grach, zagadkach z nagrodami, tworzenia budowli z pudeł w celu promocji współpracy oraz do malowania twarzy i robienia zdjęć ze specjalnie wykonanymi fotościankami.

Podczas świętowania rodzinnych świąt w przedszkolu „Słoneczko” w Rozogach dzieci przygotowały występy, śpiewały piosenki i tańczyły. Odbyła się także licytacja fantów, z której zysk przeznaczony został na potrzeby przedszkola. Festyn odwiedzili także strażacy ochotnicy z Rybna, wykonali pokaz sprzętu do rozcinania metalu, umożliwili zwiedzanie wozu strażackiego, trzymanie węży gaśniczych, symulując wraz z dziećmi pożar i jego gaszenie. Ponadto rodzice, dzieci i zaproszeni goście zostali ugoszczeni kiełbaskami z grilla i domowymi wypiekami, które przygotowały mamy przedszkolaków. Na tym wydarzeniu także nie zabrakło pracowników GOPS w Sorkwitach i GKRPA, którzy zapraszali rodziców i dzieci do brania udziału w konkursach i zagadkach tematycznych z nagrodami, a promując formy rodzinnego spędzania wolnego czasu zorganizowały zawody i zabawy grupowe.

Zakończenie I Gminnych Dni Rodziny odbyło się w Sorkwitach. Zespół Szkół przygotował zabawne skecze dzieci ze szkoły a przedszkolaki z Warpun i Rozóg zaśpiewały i zatańczyły dla gości. Pracownicy GOPS w Sorkwitach wraz z rodzinami i przedstawicielką GKRPA zagrali w przygotowanej przez siebie sztuce pt. „Rzepka”, czym rozbawili widownię. Wójt Gminy Pan Józef Maciejewski wręczał upominki uczestnikom występów. Na festynie można było kupić książki, zbadać poziom cukru we krwi i tłuszczu w organizmie, skosztować domowych wypieków, wziąć udział w zawodach strażackich, zasiąść za kierownicą radiowozu i motocykla policyjnego a także odpowiedzieć na pytania dotyczące ruchu drogowego i otrzymać odblaski, a nawet zrobić zdjęcie w fotobudce. Dzieci miały możliwość przejażdżki wozem strażackim i samochodem do nauki jazdy na kat. B.

W ramach obchodów Gminnych Dni Rodziny GOPS w Sorkwitach ogłosił dwa konkursy: - plastyczny dla klas 1-3 i 4-6 Szkół Podstawowych oraz - konkurs literacki dla klas 1-3 Gimnazjum. Wyniki obu konkursów zostały umieszczone na stronie internetowej Gminy Sorkwity.

I Gminne Dni Rodziny w Gminie Sorkwity przebiegały w bardzo rodzinnej atmosferze, wśród przyjaciół i z wieloma atrakcjami. Przedstawiciele Samorządu Gminy Sorkwity zadbali o to, aby nie zabrakło integracji z rodzinami, mieszkańcami i odpowiedniego uczczenia instytucji jaką jest rodzina.

 

 

Galeria - Rozogi

 

Galeria - Sorkwity

 

Więcej informacji i zdjęć o Festynie w Sorkwitach ...

 

 

Galeria - Warpuny

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity