Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Turniej Samorządowców 2017


 

10 czerwca  „Dębowa Przystań” w Borowskim Lesie.

 

W tej pięknej scenerii miało miejsce XIV Spotkanie Integracyjne Samorządów Powiatu Mrągowskiego. Powiat Mrągowski w tym roku pełnił rolę gospodarza.

Każde takie spotkanie to nie tylko zmagania w licznych konkurencjach, gdzie trwa nieustający doping swoich zespołów. To miło spędzony czas, pełny integracji, zabawy. Gospodarze zadbali o bogaty bufet pełen wyśmienitych potraw z grilla, napojów, słodyczy.

Konkurencja, która była początkiem rywalizacji to „Piramida szczęścia”. Tu zespół z Sorkwit  jako zwycięzca z poprzedniego roku, dał szansę innym. „Balonowy transport” w składzie Iwona Kaczmarczyk, Beata Ślęzak, Małgorzata Rzekanowska, Barbara Kotlińska, Sławomir Malewski i Karol Jędrzejczyk - tu było już lepiej. „Strzelanie z łuku” skład drużyny: Józef Maciejewski, Zygmunt Duda, Mariusz Szczechóra, Tadeusz Nosek, Sławomir Malewski oraz Karol Jędrzejczyk, który indywidualnie zajął pierwsze miejsce i drużynowo trzecie.

Konkurencja dla wójtów, burmistrzów i starosty polegała na odbijaniu piłeczek do kubków. Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski po niezwykle wyrównanym pojedynku zajął 3 miejsce. W „Paintballu” reprezentowali nas: Zygmunt Duda, Józef Maciejewski, Kazimierz Piaścik, Tadeusz Nosek, Wojciech Gniady, w tej konkurencji byliśmy najlepsi.

W przerwach obok bloków muzycznych w wykonaniu zespołów ludowych:  Zielona Puszcza z Łysych i pań z Lipnik i Tartaku, podzielono ogromny tort ufundowany przez Starostwo Powiatowe. Atmosfera była coraz bardziej rodzinna, pomimo, że na tablicy ilość punktów dawała każdemu szansę na zwycięstwo.

Scena gdzie tańczył zespół była coraz bardziej kolorowa, coraz więcej tancerek i tancerzy w firmowych koszulkach, tworzyło wesołą atmosferę. Wiadomość, że zajęliśmy II miejsce w tegorocznym turnieju została przyjęta entuzjastycznie. Mogliśmy być pierwszym zespołem, ale rok temu byliśmy zwycięzcami, po drugie „Dębowa Przystań” jest w Gminie Sorkwity, jako gospodarzom nie wypadało ;-). Gratulacje dla wszystkich zespołów.

 

Do zobaczenia za rok.

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity