Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Festyn Rodzinny w Surmówce


Sobota 22 lipca na pewno długo pozostanie miłym wspomnieniem dla najmłodszych mieszkańców uroczej Surmówki. Dzięki Sołtysowi Robertowi Lisek, radzie sołeckiej zorganizowano zabawę dla dzieci, które nie zawiodły i licznie brały udział w konkursach i zabawach prowadzonych przez instruktorki z Gminnego Ośrodka Kultury w Sorkwitach. Mogły do woli korzystać z bogato zastawionego stołu pełnego słodyczy, owoców, napojów gorących i zimnych. Nie zabrakło pysznych dań z grilla, gdzie obok tradycyjnych kiełbasek dominowała niezwykła kaszanka.
Pan sołtys mimo kontuzjowanej ręki był wszędzie, a swa gościnnością zachęcał wszystkich do poczęstunku. Przy pełnych ławkach w cieniu namiotu starsi prowadzili rozmowy, wspominano sąsiadów, dawne zabawy. Surmówka to piękne karty historii pisane przez jej pierwszych mieszkańców. Dopisali  zaproszeni goście: Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski, radny Gminy Sorkwity Włodzimierz Łuciuk wraz z małżonką. Dopisała piękna pogoda. Ten dzień w Surmówce to mile, aktywnie spędzony czas.
Organizatorzy pragną podziękować niezawodnym sponsorom: Markowi Domin - Zakłady Mięsne ,,Warmia”, Annie i Piotrowi Kaczmarek – Piekarnia Sorkwity, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Sorkwitach, sołtysowi i radzie sołeckiej oraz mieszkańcom sołectwa za udział i pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity