Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Rozpoczęcie roku szkolnego


Nowy rok szkolny w wielu szkołach rozpoczął się od zmiany nazwy. Tak też było w Zespole Szkół w Warpunach i Sorkwitach,  które z dniem 1 września 2017 przekształciły się w Szkołę Podstawową. Pierwszy szkolny dzwonek  wybrzmiał 4 września.

W inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Sorkwitach, Warpunach i Choszczewie oprócz rodziców i uczniów, brali udział przedstawiciele Gminy Sorkwity, pan Józef Maciejewski, Wójt Gminy Sorkwity oraz pani Małgorzata Tumińska, dyrektor Zakładu Obsługi Szkół. W spotkaniu w Warpunach uczestniczył także ks. dr Rajmund Jodko, proboszcz Parafii pw. Św. Antoniego w Warpunach, w Sorkwitach ks. proboszcz mgr Andrzej Świech, ks. Krzysztof Mutschmann.

Dyrektorzy Szkół Podstawowych panie Beata Gołębicka i Hanna Fereniec przedstawiły założenia reformy oświaty, które weszły w życie od 1 września i omówiły sytuację szkoły. Dwóch uczniów otrzymało stypendia od Wójta Gminy Sorkwity za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2016/2017 (1 uczeń w SP Sorkwity i 1 uczeń w SP Warpuny). Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski zaproponował, aby przy Szkole Podstawowej w Warpunach powstał Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru dla Szkoły Podstawowej w Warpunach i wraz z ks. Rajmundem Jodko na dobry początek zasilili konto fundacji. W Szkole Podstawowej w Warpunach uczyć się będzie 186 uczniów, w Sorkwitach 149 uczniów w 10 oddziałach szkolnych, w Choszczewie 38 uczniów oraz 13 w systemie naucznia domowego, w Kozłowie 25 uczniów oraz 17 w systemie nauczania domowego. Zaproszeni goście życzyli wszystkim owocnej nauki i wielu sukcesów.

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity