Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Native Speaker w Szkole Podstawowej w Warpunach


W  ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, w Szkole Podstawowej w Warpunach,  gościem był native speaker Robert Pine mieszkający na stałe w  Stanach Zjednoczonych.  Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu Youngster, w których biorą udział uczniowie klasy 3 gimnazjum (projekt finansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej) oraz podsumowania zakończenia realizacji programu English Club, w którym brali udział uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej (projekt finansowany przez Nidzicką Fundację Rozwoju „Nida”).

Spotkanie składało się z trzech części w trakcie których gość spotkania przedstawił prezentację związaną z historią, geografią i kulturą Stanów Zjednoczonych oraz opowiedział wiele ciekawych historii związanych z tym kręgiem kulturowym. Ponadto zostały przeprowadzone przez niego zajęcia lekcyjne, w których  główny nacisk położono na rozwijanie i doskonalenie umiejętności konwersacji.

W związku z obchodami powyższego dnia, uczniowie klasy 3 gimnazjum wykonali także szereg gazetek ściennych, które przedstawiały informacje związane z wybranymi językami obcymi oraz  nakręcili krótki film reklamujący Europejski Dzień Języków Obcych.

Wszystkim zaangażowanym w realizację i pomoc w przygotowaniach powyższych uroczystości należą się gorące słowa podziękowania.

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity