Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


O!strzegator - darmowa aplikacja na smartfony


Anomalie pogodowe zdarzają się na terenie Polski coraz częściej. Oczywiście nie możemy ich uniknąć, ale możemy być na nie lepiej przygotowani. Informowanie ludności o zbliżającym się niebezpieczeństwie jest niezwykle istotne – pozwala zabezpieczyć domy, zgromadzić zapasy wody i żywności a czasami po prostu opuścić zagrożony teren. W przypadku anomalii pogodowych niezwykle istotne jest, aby komunikaty docierały bezpośrednio w rejon zagrożenia, tam gdzie spodziewamy się huraganu lub gradobicia. Komunikaty w mediach lub Internecie dotyczą zwykle całych województw, są nieprecyzyjne i nie uwzględniają dynamiki zmian pogodowych.
Wyjątkiem, jeśli chodzi o jakość i aktualność komunikatów pogodowych, są informacje Stowarzyszenia Polskich Łowców Burz. Stowarzyszenie opracowuje własne, bardzo precyzyjne, ostrzeżenia pogodowe dla zagrożonych obszarów.
Dzięki opracowanemu przez firmę MCSS sp. z o.o systemowi geokomunikatów, można przesłać ostrzeżenie pogodowe do wszystkich odbiorców przebywających na zagrożonym obszarze.
System działa na terenie całego kraju i jest bezpłatny dla odbiorców wiadomości. Obsługującą go aplikację można pobrać ze strony https://goo.gl/sASCqL. Dodatkowe informacje można znaleźć na profilach FB Stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz https://www.facebook.com/lowcyburz/ oraz aplikacji O!strzegator https://www.facebook.com/ostrzegator/.
Zachęcamy do pobierania i korzystania z tej aplikacji.
W dniu 2017.10.03 został uruchomiony system geokomunikatorów w Gminie Sorkwity. Przekazywane informacje są dwustronną komunikacją pomiędzy władzami gminy, a mieszkańcami. Ci pierwsi mogą informować o sprawach lokalnych, wydarzeniach kulturalnych, utrudnieniach komunikacyjnych, wyłączeniach prądu lub wody oraz innych ważnych sprawach. Informacja dotrze do wszystkich użytkowników na terenie gminy w ciągu kilku sekund. Z kolei mieszkańcy mogą przesyłać informacje o napotkanych utrudnieniach, uszkodzeniach dróg i chodników bezpośrednio do urzędu. Mogą też kontaktować się w przypadku klęsk żywiołowych. Ich zgłoszenia mogą zawierać współrzędne geograficzne miejsca zdarzenia oraz dokumentujące je zdjęcia. Pozwali to pracownikom urzędu podjąć odpowiednie działania.
Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity