Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Dzień Edukacji Narodowej w Sorkwitach


13 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W uroczystości uczestniczyli p. wójt Józef Maciejewski, p. Małgorzata Tumińska – dyrektor Zespołu Obsługi Szkół, p. Barbara Zmitrowicz-Wiszniewska – przewodniczącą gminnej komisji ds. oświaty oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka  Łepkowska.

Po powitaniu gości, rodziców, pracowników i uczniów p. dyrektor Hanna Fereniec złożyła podziękowania: „Jako dyrektor szkoły w obecności  uczniów, ich rodziców i władz Gminy Sorkwity dziękuję wam Nauczyciele za wasze zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów, ale także w stosunku do trudności, z jakim przyszło nam się zmagać w obliczu zmian systemowych polskiej oświaty.

Dziękuję za to, że odważnie realizujecie wasze  twórcze pomysły, za  ciekawe lekcje, za inicjatywy służące rozwojowi naszej placówki. Nie ukrywam, że z każdym dniem liczę na wasze większe zaangażowanie, a z każdym rokiem na większe sukcesy.

Dziękuję nauczycielom  i  pracownikom szkoły  za to, że w każdej dobrej i złej chwili mogę liczyć na waszą pomoc i wsparcie. Mam głęboką nadzieję, że wy możecie liczyć na podobną pomoc i wsparcie z mojej strony. ”

Miłym punktem akademii było wręczenie przez p. dyrektor nagród, za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze dla nauczycieli.

Nagrody otrzymali:

p. Małgorzata Gadomska

p. Waldemar Szklanko

p. Elżbieta Kropiwnicka

p. Agnieszka Murach

p. Barbara Rutkowska

Wójt Józef Maciejewski na ręce p. dyrektor Hanny Fereniec złożył podziękowania wszystkim pracownikom szkoły, życząc dalszych sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.

Następnie  na scenę wkroczyli uczniowie.

Dzieci z klasy I i III podziękowały nauczycielom za naukę, cierpliwość, życzliwość i opiekę. Natomiast młodzież z klas starszych, zaprosiła pracowników szkoły w niezwykłą podróż na Hawaje. Każdemu indywidualnie dedykowano piosenkę, która nawiązywała do nauczanego przedmiotu lub wykonywanej czynności. Wszyscy zostali obdarowani hawajskimi  girlandami z kwiatów.

Akademię przygotowały p. Ditgard Lasek i p. Barbara Rutkowska, przepiękną scenografię p. Agnieszka Murach i p. Agnieszka Łosińska.

Na zakończenie uroczystości uczniowie „udali się w podróż” w krainę czarów, magii, iluzji, tam gdzie nierealne i niemożliwe staje się rzeczywiste i bliskie.  Stało się to za przyczyną pokazu iluzji w wykonaniu p. Łukasza Ogonowskiego.

 

Piątek, 13 października na długo pozostanie w pamięci zarówno uczniów jak i pracowników naszej szkoły.

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity