Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Wieczór adwentowo-wigilijny w gminie Sorkwity


Tradycyjne spotkanie opłatkowo-wigilijne dla osób starszych i samotnych miało miejsce 21 grudnia. W tym dniu sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Sorkwitach zmieniła się w ciche przytulne miejsce z piękną świąteczną scenografią, stołami otulonymi białymi obrusami, na których leżał jeszcze bielszy opłatek.

O godz. 16.00 zespół muzyczny ,,Pegaz” z Gminnego Ośrodka Kultury  w Pieckach  kolędami wprowadził nas w piękną atmosferę tego wieczoru.

Po kolędach młodzież szkolna przedstawiła jasełka  „Nasze Betlejem” w sposób profesjonalny, w pięknej scenografii, pomysłowych strojach i z wartościowym przesłaniem na nasze codzienne postępowanie.

Kolejnym punktem były życzenia Wójta Gminy Sorkwity Józefa Maciejewskiego, który w ciepłych słowach przywitał obecnych.  Złożył świąteczne życzenia oraz wszelkiej pomyślności w 2018 r.

Kolejne życzenia złożyli zaproszeni goście: pastor parafii ewangelicko-augsburskiej ks. Krzysztof Mutschman , ptarosta powiatu mrągowskiego Antoni Karaś oraz radny sejmiku wojewódzkiego dr. Stanisław Bułajewski.

Po wystąpieniach przyszedł czas na wzajemne życzenia, po których niezwykle smaczne wigilijne dania: kapusta, pierogi, czerwony barszcz z krokietami i niezwykłego karpia były inne dodatki oraz świąteczne wypieki.

W tle dochodził głos polskich kolęd. Było świątecznie, ciepło, miło i wzruszająco. Organizatorzy pragną złożyć życzenia, by w kolejnych spotkaniach nikogo z nas nie zabrakło.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się, by wieczór był niezwykły w nastroju i obfity na stole.

 

Podziękowanie kierujemy do:

Nadleśnictwo Strzałowo

Bank Spółdzielczy w Mikołajkach O/Mrągowo

Mobilis Group

Piekarnia Kaczmarek Sorkwity

Gospodarstwo Rybackie Mrągowo

Mardi Sp. z o.o

Pani Mirosława Król

Hurtownia warzywno-owocowa Edward Stachelek

Pan Mirosław Michnowicz

Pani Beata Wiórko

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity