Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Pokazy ratownictwa na lodzie w gminie Sorkwity.


W sobotę 27 stycznia plaża wiejska w Warpunach zaroiła się od wozów strażackich oraz strażaków, którzy przybyli na pokazy zorganizowane przez Komendanta Gminnego ZOSP RP w Sorkwitach druha Pawła Rolnika.

Tematem pokazów było udzielanie pomocy osobom, które w wyniku załamania lodu znalazły się w niebezpieczeństwie. W takich sytuacjach decyduje szybkość podejmowanych decyzji, oraz praktyczne umiejętności strażaków.

Dzięki takim pokazom strażacy naszej gminy pod okiem instruktorów z PSP w Mrągowie mogli doskonalić praktyczne umiejętności. Kolejno każdy zespół asekurowany z  brzegu jeziora zbliżał się z odpowiednim sprzętem do tonącego. Zespoły ratowników  instruowane przez prowadzących na różne sposoby udzielały  pomocy poszkodowanym.

Zajęcia bardzo widowiskowe zgromadziły wielu mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych.

Na wszystkich uczestników tych niezwykle pożytecznych ćwiczeń czekały gorące napoje, kiełbaski pieczone przy  ognisku, przy którym nie zabrakło pożytecznych dyskusji.

Duże słowa uznani a dla organizatorów, druha Pawła Rolnika, oraz strażaków z OSP Warpuny. Podziękowania dla asp. Mariusza Krzyszkowskiego i  st. sekc. Przemysława Kaczmarczyka z PSP w Mrągowie za profesjonalny nadzór nad ćwiczącymi.

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity