Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Dzień Kobiet w gminie Sorkwity


Jak co roku w Gminie Sorkwity 8 marzec jest dniem wyjątkowym, dniem wyciszonym, pełnym serdeczności, uprzejmości. To wszystko dla naszych pań, to ich święto, to ich dzień.

O godz. 17.00 do  Gminnego  Ośrodka Kultury w Sorkwitach licznie przybyły panie  z każdego zakątka naszej pięknej Gminy Sorkwity.

Józef Maciejewski wójt Gminy Sorkwity przywitał jak zawsze ciepło i serdecznie  wszystkie kobiety. Przypomniał historię tego wyjątkowego dnia, życzył wszystkim paniom, by ich kolejne dni były Dniem Kobiet i zaprosił do wspólnego świętowania. Program artystyczny tradycyjnie rozpoczęły ,,Słoneczka’’ z przedszkola w Rozogach. Tematem były oczywiście piosenki, układy taneczne poświęcone paniom. Na scenę wkroczyły artystki z profesjonalnego zespołu ,,Sukces’’ prowadzonego przez znaną wszystkim panią Agatę Dowhań. Występ robił ogromne wrażenie, mimo młodego wieku artystek dało się odczuć doświadczenie i obycie ze sceną. BRAWO! BRAWO!.

Po gorącym posiłku w przerwie kawowej wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski wręczył wszystkim przybyłym paniom tradycyjny kwiatek, oraz drobny upominek.

Atmosfera była wyjątkowa, zwłaszcza gdy obecne panie poproszono do wspólnej zabawy. Były kalambury, konkursy sprawnościowe, oraz ten, który cieszył się dużym powodzeniem ,,Kim jestem’’. Szkoda, że ten dzień tak szybko minął.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy jak zawsze służyli swą pomocą, wszystkim paniom, które upiekły przepyszne ciasta i ciasteczka.

Dziękujemy państwu Justynie i Januszowi Kozłowskim za wkład do gorącego posiłku, oraz państwu Annie i Piotrowi Kaczmarkom z Piekarni Sorkwity za ufundowanie słodkiego poczęstunku.

 

DZIĘKUJEMY za wszystko. Do zobaczenia za rok.

 

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity