Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Dzień Sołtysa


Dzień Sołtysa w Gminie Sorkwity jest obchodzony bardzo uroczyście. Tak było w niedzielę 11 marca w Gminnym Ośrodku Kultury spotkali się sołtysi, oraz członkowie rad sołeckich z gminy Sorkwity.

W swym wystąpieniu Józef Maciejewski wójt gminy Sorkwity w ciepłych słowach przypomniał rolę sołtysa, jego obowiązki, odpowiedzialność.

Gmina Sorkwity ma szczęście do operatywnych, oddanych innym, wrażliwych i gospodarnych sołtysów. Większość tych funkcji w naszej gminie pełnią kobiety. Zadbane, czyste, pełne kwiatów sołectwa, to niewątpliwie ich zasługa. Organizowane zabawy dla dzieci i dorosłych należą do atrakcyjnych wydarzeń naszej gminy.

Spotkanie poprzedzały występy artystów, którzy umilali czas. Liczne konkursy, śmieszne, wesołe cieszyły się liczną frekwencją, a nagrody pozostaną miłą pamiątką tego wydarzenia.

Organizatorzy zadbali o stół pełen słodyczy i innych przekąsek, podano również ciepły posiłek. Z czasem atmosfera przypominała radosne spotkanie. Wspólne zabawy, wspomnienia to tematy każdego spotkania.

Podano również piękny tort ufundowany przez Gminny Ośrodek Kultury w ramach podziękowania za wspólną pracę, za wspólne imprezy, zabawy, festyny.

Dziękujemy wszystkim za udział, w tym po raz czwarty z kolei spotkaniu i jesteśmy przekonani, że będą następne.

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity