Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


I Festyn Strażacki w gminie Sorkwity


19 maja 2018 r. w Warpunach obchodzono Gminne Święto Strażaka. Po raz pierwszy święto to obchodzono w formie Festynu Strażackiego. Przybyły wszystkie zastępy strażackie: Rybno, Sorkwity, Gizewo i Rybno wraz z drużynami młodzieżowymi.

Początek to jak zwykle uroczysta zbiórka przybyłych strażaków. Dowódca uroczystości dh Paweł Rolnik złożył meldunek Prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Sorkwitach dh Józefowi Maciejewskiemu. Po przeglądzie pododdziałów, wciągnięciu flagi związkowej na maszt i odegraniu hymnu strażackiego, dh prezes przywitał strażaków, ich rodziny, zaproszonych gości oraz wszystkich przybyłych mieszkańców gminy Sorkwity. Przedstawił krótki rys historyczny rozwoju OSP w Gminie Sorkwity. Tradycyjnie wspomniał wszystkich, którzy ją tworzyli. Minutą ciszy uczczono pamięć strażaków, którzy odeszli na wieczną strażacką służbę. Następnie zaprosił wszystkich przybyłych do odmówienia modlitwy za strażaków i ich rodziny. Modlitwę prowadził przy ołtarzu polowym ks. dr Rajmund Jodko.

Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Sorkwitach dh Józef Maciejewski wraz z z-cą komendanta PSP w Mrągowie bryg. Jarosławem Jakubikiem wręczyli wyróżnienia i podziękowania dla strażaków:

 1. Marian Rolnik – OSP Warpuny- 40 lat
 2. Wacław Trzciński – OSP Warpuny – 35 lat
 3. Jerzy Łapka – OSP Gizewo – 40 lat
 4. Zygmunt Duda – OSP Rybno – 35 lat
 5. Andrzej Nalazek – OSP Rybno – 35 lat
 6. Wojciech Krawczyk – OSP Rybno – 35 lat
 7. Paweł Rolnik – OSP Warpuny
 8. Karol Jędrzejczyk – OSP Warpuny
 9. Marta Kopaniec – OSP Sorkwity
 10. Sylwester Książkiewicz – OSP Gizewo
 11. Genowefa Goleń – OSP Sorkwity

Po części oficjalnej drużyny z Rybna, Warpun, Sorkwit i Gizewa przystąpiły do rywalizacji. W przerwach można było uzupełniać kalorie oraz gasić pragnienie. Bogaty stół z własnymi wypiekami, słodyczami i napojami oraz tradycyjna grochówka strażacka, która jak co roku cieszyła się ogromnym powodzeniem. Było dużo dobrej zabawy, a zwycięzcami zostały wszystkie zespoły.

Wszystkim drużynom Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Sorkwitach dh Józef Maciejewski wraz z z-cą komendanta PSP w Mrągowie bryg. Jarosławem Jakubikiem wręczyli dostojne puchary, statuetki i kolorowe upominki.

 

Do zobaczenia za rok.

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity