Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


II Gminne Dni Rodziny


Sprawozdanie z przebiegu dotychczasowych wydarzeń podczas
II Gminnych Dni Rodziny


w ramach XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny

 

 

KONKURS „ W ŚWIECIE PODAŃ I LEGEND POLSKI”

 

Dnia 22.05.2018 r. w Szkole Podstawowej w Sorkwitach odbył się finał konkursu legend, w którym udział wzięli uczniowie klas I-VI. Reprezentanci poszczególnych klas wzięli udział w następujących konkurencjach:

 

1. Rozpoznawanie fragmentów legend

2. Rozpoznawanie rekwizytów

3. Dyktando

- w tym samym czasie bieg z przeszkodami uczniów z klas I-III

4. Prezentacja kalamburów

5. Ułożenie rozsypanki (ilustracji do legend) przez uczniów klas I-III

6. Łowienie Złotej Kaczki

7. Wykonanie plakatów zgodnie z tematem konkursu

 

W jury zasiedli: p. Hanna Bakuła, Kinga Bakuła, Oliwia Szustakiewicz.


Wyniki konkursu:

I miejsce – kl. V

II miejsce – kl. IV

III miejsce - kl .VI

 

Wszyscy uczestnicy konkursu z klas IV-VI otrzymali nagrody i dyplomy. W kategorii klas I-III wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkościami, a każda z klas otrzymała również dyplom za udział w konkursie.

Nagrody ufundowane były przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sorkwitach, a patronat konkursu objął Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sorkwitach w ramach II Gminnych Dni Rodziny.

Nad całością czuwały: p. Małgorzata Bochan, p. Małgorzata Oleńska, p. Hanna Bakuła, p. Ditgard Lasek.

 

 

 

 

INAUGURACJA II GMINNYCH DNI RODZINY

 

 

Zgodnie z planem o godz. 16.00 w dniu 24.05.2018 r. w Szkole Podstawowej w Warpunach z siedzibą w Zyndakach odbyła się uroczystość Inauguracji Dni Rodziny w Gminie Sorkwity, w których udział wzięli m.in. wójt gminy Sorkwity – p. Józef Maciejewski, kierownik GOPS Sorkwity – p. Dorota Długozima-Cyba wraz z pracownikami, p. dyrektor Szkoły Podstawowej – p. Beata Gołębicka i nauczyciele z tut. szkoły oraz młodzież i dzieci wraz z rodzinami. Tematem przewodnim tegorocznych Dni Rodziny jest hasło „Rodzina – Dom – Ojczyzna”.

W szkolnej sali przygotowano poczęstunek i napoje dla zgromadzonych gości oraz rodziców i dzieci. Występy dzieci, w których wzięli udział uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych, były bardzo urozmaicone i ciekawe. Dzieci śpiewały, recytowały wiersze i tańczyły. Uroczyste spotkanie nie obyło się bez wzruszeń i wielkich braw dla „małych” artystów.

Dodatkową atrakcją niniejszego spotkania było zorganizowanie przez pracowników GOPS Sorkwity, po zakończeniu uroczystości głównej, części animacyjnej dla dzieci i młodzieży wraz z rodzicami. W programie znalazły się takie animacje jak: malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, zgadywanki, gry i zabawy (m.in. twister, bieg gąsienic, kalambury, hula-hop, ciuciubabka). Wszyscy uczestnicy animacji zostali obdarowani nagrodami, słodyczami i napojami ufundowanymi przez sponsorów zebranych przez GOPS Sorkwity na potrzeby II Gminnych Dni Rodziny.

 

 

DZIEŃ MAMY I TATY W SORKWITACH

 

Nauczycielki z Niepublicznego Przedszkola w Sorkwitach „Nasze Pociechy” wraz z panią dyrektor, panią Agnieszką Paradowską, zorganizowały w dniu 25.05.2018 r. Dzień Mamy i Taty.
Dwie grupy przedszkolne zaprezentowały ciekawy program artystyczny, który zawierał wesołe piosenki i wierszyki oraz śmieszne scenki. Dzieci złożyły życzenia swoim rodzicom
i następnie wspaniali mali artyści zostali obdarowani drobnymi słodyczami przez pracownika GOPS Sorkwity w ramach II Gminnych Dni Rodziny.

Po zakończeniu występów rodzice i dzieci udały się na poczęstunek na zewnątrz – plac zabaw. Przedszkolaki wykonały dla swoich rodziców piękne laurki i własnoręcznie wykonane ozdoby.

 Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity