Kontrast: Czcionka:A A A
Aktualności


Uczniowie z Sorkwit wiedzą jak oszczędzać.


Jestem opiekunem SKO w SP w Sorkwitach. Od lat propaguję wśród uczniów ideę systematycznego oszczędzania. Prowadzę w klasach młodszych lekcje ekonomii i ekologii.  Wykorzystuję do pracy z dziećmi materiały, które co  roku wszyscy opiekunowie otrzymują z banku. Są to przewodniki dla nauczycieli, rodziców i uczniów. Stale aktualizuję blog szkoły na platformie SzkolneBlogi.pl

Uczę oszczędzania i przedsiębiorczości, organizując konkursy, kiermasze, akcje charytatywne.   Jedną z form popularyzacji SKO są odwiedziny uczniów w banku. 03 października zwiedziły nową siedzibę banku dzieci z klasy pierwszej i drugiej, gdzie przywitała je pani Barbara Zuzga, która pracuje na stanowisku doradcy i dodatkowo zajmuje się SKO, m.in. zakładaniem elektronicznych kont SKO. Współpracuje też ze wszystkimi opiekunami SKO w całym powiecie mrągowskim. Po banku natomiast oprowadzała nas pani Elżbieta Konopka, również doradca bankowy.

Dużą atrakcją było spotkanie z panią dyrektor banku. Uczniowie mieli możliwość zasiąść przy okrągłym stole, przy którym odbywają się ważne narady. Pani dyrektor osobiście wręczyła książeczkę SKO jednemu z pierwszoklasistów.

28 marca przyjechałam do banku z siódemką uczniów wyróżniających się systematycznością w oszczędzaniu. Najpierw chętni uczniowie osobiście wpłacili pieniądze na swoje konta. Pani Elżbieta Konopka oprowadziła młodych klientów banku po różnych działach. Tym razem pani dyrektor banku wręczyła swoim gościom dyplomy i upominki. Pokazywała i opowiadała o  różnych gadżetach ułatwiających pracę podczas narad i konferencji. Ciekawą i bardzo ładną ozdobą na biurku w gabinecie była pieczęć nadana w 1919 roku, gdy dekretem naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego utworzona została Pocztowa Kasa Oszczędności – dziś Powszechna Kasa Oszczędności.

Dla dzieci takie wycieczki są ciekawym i miłym doświadczeniem.

Najczęściej oprócz zwiedzania banku oglądamy też wystawy w Mrągowskim Muzeum, chodzimy do cukierni i  na plac zabaw.

Ostatnio nasza szkoła została laureatem konkursu Blog Miesiąca. Nagrodzeni zostaliśmy za miesiąc marzec. Jest to nasz duży sukces, z którego jestem niezmiernie dumna.

 

Helena Wołosz

 

Menu


> Strona Główna

> Aktualności

> Historia

> Mieszkańcy

> Sołectwa

 

Samorząd


> Sołtysi i Rady Sołeckie

> Rada Gminy

> Strategia

> Urząd Gminy

> Wójt Gminy Sorkwity